Opýtali sme sa, ako sa býva v drevostavbe KUBIS 632

21.04.2016 10:22

KUBIS 632Ako obstála drevostavba KUBIS 632 v záťažovom teste, ktorý mu pripravila štvorčlenná rodina? Na to sme sa opýtali Andreji a Martina. Podľa ich vlastních slov si rodinný dom KUBIS 632 vybrali hlavne preto, že se im páčil a mohli si ho zadovážiť za perfektnú cenu bez zbytočných doplatkov a nadprác.

A protože mladá rodina býva v novom dome už viac ako rok, prezradila nám svoje výdaje za elektrinu, ktorá zabezpečuje celý chod domu, vrátane vykurovania. A pozor - bez krbu či krbových kachiel!

 

Dobrý deň Andrea a Martin. Hneď na úvod nám prosím povedzte, prečo ste si vybrali rodinný dom práve od RD Rýmařov.

Keď sme koupili pozemok, dohodli sme sa, že chceme drevostavbu. Firmu, ktorá nám dom postaví, sme vyberali pomerne dlho a vo finále sme sa rozhodovali mezi RD Rýmařov a ešte jedním dodávateľom. Záverečné rozhodnutie však padlo na RD Rýmařov hlavne vďaka množstvu kladných recenzí od Vašich spokojných zákazníkov.


Ako by ste zhodnotili priebeh výstavby domu? Našlo by se niečo, čo by ste dnes zmenili?

Stavba prebiehala bez väčších problémov, skupina montážnikov pracovala dobre a rýchlo, fungovala vzájomná komunikácia a spolupráca. Potešila nás spolupráca s celým tímom - od projektantky ku stavebnej partii. Jediné mínus je práve to množstvo ľudí, s ktorými sa pri stavbe musí spolupracovať, ale to je vzhľadom k veľkosti firmy a množstvu klientov asi nevyhnuteľné. Myslím si, že štandard od RD Rýmařov je na veľmi dobrej úrovni. Bohužiaľ, keď sme si dom vyberali my, nebol ešte v cene komín, ktorý už v súčastnej dobe je.


KUBIS 632 KUBIS 632

Ako veľa ste vedeli o výstavabe, keď sa Váš dom realizoval? Je dom na kľúč skutečne pre laikov?

 Je to stavba na kľúč, takže určite pre laikov. Vyštudovala som síce stavebnú školu, obor pozemné staviteľstvo, napriek tomu je to už nejakú dobu od ukončenia štúdia a moje zameranie se ďalej uberalo úplne iným smerom, také základné veci, ako je čítanie technickej dokumentácie apod. sa nezabúda určite sa nám to pri plánování stavby hodilo :). Avšak pred samotnou stavbou je treba zariadiť ešte množstvo vecí, ktoré sme sa učili za pochodu.


Máte dve malé deti, ako KUBIS 632 hodnotíte z hľadiska vnútorných dispozícií?

Práve vďaka dispozícií u nás zvíťazil KUBIS 632 pred domom KUBIS 631, ktorý by sme museli dosť upravovať vzhľadom k našim predstavám. Rodinný dom KUBIS 632 nám, čo sa týka dispozície absolutne vyhovuje. Čo sa týka veľkosti miestností, tak tie sú síce menších rozmerov, ale pre nás dostačujúce.


Vybavili ste si dom niečim naviac, čo neni štandardnou súčásťou domu?

Už pri výbere, či murovaný dom alebo drevostavba, sme se zhodli, že chceme drevený fasádny obklad. Rozhodli sme se teda pre priznaný drevodom. Pri dizajnových úpravách sme zvolili drevené obloženie horného poschodia domu. Keby však nezáležalo na financiách, chceli by sme mať celý dom obložený drevom.


Všetci, ľudia ktorý uvažujú, či si postaviť novostavbu, určite zajímajú náklady na jej prevádzku. Ako ste na tom Vy?

Za elektriku, ktorou, mimo iného, vykurujeme celý dom a ohrievame vodu, nám teraz prišlo prvé ročné zúčtovánie. Pravda je, že sme čakali o niečo nižšiu sumu, ale po porovnaní s platbami za energie s predošlým byvaním (murovaný byt 75 m2, rok výstavby 2005, v exteriéru potreba elektriky nulová), sme zistili, že sme v dome oproti bytu zaplatili cca o 11 tisíc českých korún ročne menej.

Celkom sme za elektriku zaplatili 29 000 Kč (ročne). Nijak sa v prevádzke domácnosti neobmezujeme, práčka a sušička skoro stále bežia, dosť varím, kúrime a počítač beží stále. V lete je vonku elektrická kosačka, filtracia k bazénu a 2 čerpadlá.

Takže sme veľmi spokojní :-). Rozhodne svoj výber neľutujeme.

Celý dom vykurujú elektrické priamotopy v kombinacií s vykurovacími rohožami v podlahe. Elektrina zároveň ohrieva úžitkovú vodu a zabezpečuje celý chod domácnosti.

Celková spotreba za obdobie 11/2014 - 11/2015 je 10,4 MWh, teda 29 015 Kč.


Prečítajte si, ako sú spokojní s bývaním naši ďalší zákazníci:

tn_obrazek_1194.jpg

tn_obrazek_1192.jpg

tn_obrazek_1191.jpg

tn_obrazek_1190.jpg

tn_obrazek_1193.jpgPrajete si dostávať novinky?

Prajete si dostávať novinky?

2. nejlepší web v kategorii průmysl roku 2013

© 2017, RD Rýmařov s.r.o. – všetky práva vyhradené

vytvorila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránok | G+

Na začiatok ↑