Upravit stránku
GLOBAL_SKIP_TO_MAIN_CONTENT

Pavel Šimek sa už roky živí ako nezávislý technický dozor investora (čiže TDI). Ako sám hovorí, za tie roky prešiel už každou firmou, ktorá v Českej republike stavia drevostavby. Tentoraz sa vydal na stavbu drevostavby KUBIS. Natočil 2 videa - jedno z prvých dní montáže a ďalšie z odovzdania domu. Vo videách sa sústredí aj na detaily, ktorých si väčšinou investori nemajú šancu všimnúť. A práve od toho tu je stavebný dozor.

Pavel Šimek hodnotí stavbu Kubisu takto: „Musím naozaj zložiť klobúk. Kvalita je prvotriedna, nenchádzam tu chyby. Často vídam chyby v lícovaní dverí, v kúpeľniach, v soklových lištách... tu nie, tu je to všetko úplne precízne. (...) Klient, ktorý si tento KUBIS 74, teraz za tri milióny zaobstará, dostane dom vrátane garážového prístrešku o rozlohe 17 m2. Podľa mňa je to dobrá cena. Jedinou nevýhodou je, že čakáte 2 roky. Ale aj tak sú všetky ostatné stavebné firmy vypredané minimálne na celý rok 2019."

V tomto videu sa Pavel Šimek prvom rade zameria na konštrukčné prvky stavby - strechu a šikminy v 2. NP, komín, hrubé podlahy a pod. Pri kontrole hrubej stavby udelil Pavel jednotku, rovnako ohodnotil vzduchotesnosť.

Vo vnútri zatiaľ prebiehajú remeselné práce. Pavel Šimek oceňuje, že tieto remeslá nevykonávajú externé firmy, ale priamo zamestnanci RDR. Celú drevostavbu vždy stavia jedna montážna partia.

Video z odovzdania stavby. Pavel kontroluje (a chváli) vytmelenie fermacell dosiek, parotesnú fóliu a hydroizolácie. Nasleduje odovzdanie. Zameriava sa na detaily, ako sú lišty v kúpeľniach, škárovanie dlaždíc, obložky dverí, ukončenie francúzskych okien, zalištovanie, schodisko a pod.

Čo Pavel Šimek spomína, je odovzdanie stavby v úplnej čistote. Sú umyté podlahy, umyté okná, kúpeľňa... jednoducho sa môžete naozaj rovno nasťahovať.