Upravit stránku
Váš vysnívaný dom sa konečne stal realitou. Vybudovali ste si krásnu a rozľahlú záhradu plnú kvetov. Čo viac si priať? Niečo by sa predsa len našlo. Či už budete chcieť relaxovať s kávou alebo knihou v ruke, organizovať spoločné stretnutia s rodinou či priateľmi, alebo len vychutnávať prítomný okamih, máme pre Vás tip na dokonalé miesto. A tým je terasa.

Keď nie je čas na behanie

Práve preto, aby nebolo nutné miesto pokojného posedenia behať z miesta na miesto, je na začiatku realizácie najdôležitejšie premyslieť umiestnenie terasy. Vzhľadom na to, že prostredie terasy budete obývať od skorej jari do babieho leta, je dobré myslieť na slnečné lúče, ktoré sa ľahko môžu zmeniť z príjemného spoločníka na nepriaznivý prvok, pred ktorým sa nedá schovať.

Najvhodnejšou orientáciou je teda západ či juhozápad, kde Vás zahrejú lúče, ktoré nedosahujú takej ostrosti. Naopak sa vyhýbajte orientácii na juh, kde by Vás slnko doslova spálilo. A taktiež severu, kde by kvôli rozsiahlym tieňom žiadny lúč slnka neprenikol.

Drevo - materiál, ktorý sa nikdy neopozerá

Nie je žiadnym prekvapením, že drevostavbám jednoducho drevo pristane. A to platí dvojnásobne, zvlášť v prípade drevených terás, ktoré k týmto stavbám dokonale pristanú. Zachováte si tak dôležitý jednotný vzhľad a architektonický charakter celého Vášho pozemku. Myslite na to, že vybraný materiál musí odolať všetkým rozmarom počasia a tiež drobným nehodám, ktoré sa počas osláv stanú lusknutím prsta.

Ak chcete, aby Vaša terasa bola nenáročná na údržbu, vynikala vysokou odolnosťou a trvanlivosťou, širokou škálou farebných odtieňov, musíte siahnuť hlbšie do peňaženky a zaobstarať si skôr exotické varianty drevín. Ak nepoznáte agát, potom je pravý čas sa s ním zoznámiť, lebo práve ten terase poskytne vďaka svojej hustote dreva a odolnosti skvelé benefity aj bez toho, aby to bolo finančne náročné. Využiť môžete tiež dub, tepelne modifikovanú borovicu či smrekovec. Vždy odporúčame ochranu dreva pomocou špeciálnych náterov.

Terasa - exkluzívna brána do Vášho sveta...

Terasa ako uvítacie centrum celého domu môže slúžiť v tom prípade, že ju vhodne prepojíte s miestnosťami v dome. Najviac sa tak hodí prepojiť terasu s miestnosťami, kde trávite najviac času a sú miestom pre návštevy a oslavy. Jednoducho sú centrom všetkého spoločenského diania. V tomto prípade sa hodí terasu prepojiť s miestnosťami, ako je kuchyňa, jedáleň, alebo obývacia izba.

...alebo miesto pre dokonalé súznenie s prírodou

Pokiaľ disponujete domom, ktorý je umiestnený vo svahu, tak vhodne vybraná terasa dokáže jeho čaro podporiť. Na takom mieste si môžete užívať neexistujúcej hranice medzi samotným domom a prírodou. Stačí vyjsť na terasu a ste súčasťou nádhernej a harmonické prírody. Dom sa stane prirodzenou súčasťou prírody, rovnako ako samotná príroda sa stane súčasťou domu.
 

Atraktívny prvok dnešných záhrad - garážové státie

Garážové státie poskytne dokonalú ochranu pre Vaše obľúbené vozidlo. Ale nielen to. Mnohé benefity prinesie taktiež priamo Vám. V prvom rade sa môže stať originálnym prvkom Vašej záhrady, ktorý môžete vyladiť do dokonalej podoby, ktorá podporí či dokonca zvýrazní ráz záhrady. Takým, ktorý aj Vás dokáže ochrániť pred rozmanitými výkyvmi počasia s poskytnutým miestom pre relaxáciu.

Takto môže vyzerať aj Vaše terasa ...

Dokonalosť súznenia drevených prvkov

Aj záhrada je miestom, kde radi trávite svoje voľné chvíle a vychutnávate si pohodu rodinného života? Naše domy sa žiadnej výzvy pri realizácii drevenej terasy neboja. V našej ponuke nájdete bungalovy, ale aj poschodové domy, ktoré sa pýšia prístupom na záhradu. Dokonalé chvíle tak môžete prežívať jednoducho jedným krokom z kuchyne, spálne či ďalších izieb.