Upravit stránku

Keď pred sebou máte len holú parcelu, neviete sa dočkať, až na nej vyrastie dom. Keď už bývate, tešíte sa, až si na záhradu zasadíte prvý strom. A keď máte aj ten strom, ku šťastiu Vám chýba už len miesto, kde si môžete v kľude posedieť, relaxovať a užívať si svoje nové bývanie. Vášho vlastného sveta, ktorý ste si svojimi silami vytvorili. Za to si zaslúžite odmenu! Ako na vysnívanú terasu?

Správna orientácia terasy – 90 % úspechu 

Terasu budeme využívať prevažne od neskorej jari, počas celého leta, až po skorú jeseň. Zatiaľ čo na jar a na jeseň chceme chytať čo najviac slnečných lúčov, v lete sa pred nimi skôr schovávame. Aby nám na terase bolo vždy dobre a užili sme si ju na maximum, je dôležité, na akú svetovú stranu bude orientovaná, či jej bude tieniť náš alebo susedov dom apod.

KUBIS 632

Pokiaľ sa s terasou až tak neponáhľate, odporúčame vypozorovať, ako sa slnko pohybuje po Vašej záhrade. Miesto, kde celý deň praží slnko (predovšetkým južná strana), nie je pre terasu úplne vhodné. Väčšinu dňa by na nej bolo k nevydržaniu.

Obecne sa dá povedať, že najlepšia orientácia terasy je na juhozápad, západ. Cez deň tam síce slnko svieti, ale nie tak silno a večer, kedy už je slnko slabšie, Vás príjemne zahreje. Platí, že najnevhodnejšia orientácia terasy je na sever. Tam Vás bude trápiť tieň a terasu využijete len vo veľkej horúčave, keď sa na ňu pôjdete schladiť.

Drevostavbe sedí drevená terasa

Ale nie je to podmienka! V podstate je úplne jedno, z čoho terasu urobíte. Hlavné je, aby sa Vám páčila a dobre sa udržiavala. Pri výbere materiálu počítajte s tým, že musí znášať všetky rozmary počasia. A taktiež Vaše oslavy. No povedzte, komu niekedy nespadol steak z grilu? Najčastejším materiálom na terasu je dlažba alebo exotické drevo. Myslíme si, že každej drevostavbe drevo pristane. Voľba je ale samozrejme na Vás. 

Na terasu pripravené

Vieme, že prepojenie domu so záhradou je veľmi dôležité. Preto majú naše bungalovy aj poschodové domy vždy prístup na záhradu. Najčastejšie z obývacej izby, ale taktiež zo spální a izieb (ako napr. LARGO 122). Rad našich domov má taktiež už v základnej cene garážové státie. Môžete ho využívať kľudne aj ako pergolu.

LARGO 122