Upravit stránku

Záhrada je magickým miestom, ktoré v sebe ukrýva mnoho tajomstiev. Okúzľujúcu záhradu si môžete vytvoriť pomocou jednoduchých tipov, ktoré podporia exkluzivitu vášho miesta. A vy si budete môcť vychutnávať tú najlepšiu atmosféru rodinného a spoločenského života.

Nie je záhrada ako záhrada 

Chcete byť obklopení okrasnými záhonmi, prebudiť v sebe skryté pestovateľské vášne, vytvoriť miesto pre odpočinok a relaxáciu? Alebo je vaším snom vybudovať miesto pre posedenie s priateľmi a rodinnými príslušníkmi či dopriať svojim deťom priestor pre zábavu a hranie? V prvom rade je teda dôležité naplánovať a premyslieť, na aký účel chcete záhradu využiť.

Zhrada snov

Každé zákutie ukrýva svoje tajomstvá

Rozmyslite si, na aké úseky chcete záhradu rozdeliť. V tomto prípade sa naozaj oplatí vytvoriť na záhrade niekoľko zón, ktoré slúžia na rôzne účely. Dokonalým prostriedkom je vytvorenie kľukatých cestičiek, ktoré vás zavedú do rôznych končín záhrady. Chodníčkom z betónu, kameňa, asfaltu či dlažbe pristane výzdoba pomocou štrku a malých kamienkov, ktoré ľahko splynú s okolitou prírodou. Priestor tak rozdelíte na rôznorodé kúty, opticky ho zväčšíte a poskytnete nielen sebe nové uhly pohľadu. 

Ponorte sa do ríše snov

Nebojte sa vysadenia rôznych kvetov, kríkov a stromov. Či už to budú malé kvety, plaziace sa popínavé rastlinky na zemi či tie, ktoré smerujú k výšinám. Skvelou voľbou sú nenáročné letničky a trvalky. Starostlivo vyberajte ich farebnosť, ktorá by mala zapadať do kompozície celej záhrady. Rastliny môžete vysadiť do rôznych častí záhrady a vytvoriť si tak živé obrazy, ktoré strčia do vačku ktorékoľvek obrazy v televízii. 

Nebojte sa ovocných stromov a kríkov, pretože tým dokonale oživíte celý priestor. A počas celého leta sa tak môžete radovať z romantických prechádzok s košíkom, ktorý môžete naplniť rôznorodými plodmi. 

Terasa u rodinného domu

Starostlivo strážte to najcennejšie - súkromie!

K tomu vám dokonale poslúži plot, múrik, steny zo vždyzelených rastlín či živý plot. Ten poskytuje priestor pre kombináciu variabilného množstva kríkov a stromčekov.

Je srdcom vašej záhrady posedenie s grilom a vonkajšou kuchyňou? Chráňte aj tieto miesta pred zrakmi zvedavých susedov. Spoľahlivú ochranu pred slnkom a nepriaznivým počasím vám poskytnú altánky, vonkajšie terasy so zastrešením, prípadne pergoly. Originálnym prvkom sú variabilné prvky tieniacich plachiet, ktoré v sebe snúbia funkčnosť, praktickosť a zároveň atraktívny a neopozeraný dizajn. Tento nadčasový dizajnový prvok bude skvele dopĺňať nielen moderné stavby, ale aj tradičné záhrady v rýdzo vidieckom štýle.

Romantika a originalita nepozná hraníc

Atraktivitu záhrady môžete zvýšiť dobre zvolenými doplnkami a v súčasnosti obľúbenými svetielkami rôzneho druhu, ktoré neodmysliteľne patria k romantickej atmosfére letných večerov. Živým prvkom, ktorý vnesie do vášho priestoru originalitu sú rôzne fontánky, chrliče vody a vodotrysky. Nebojte sa využiť štýlových kúskov ako sú sošky, schodíky, lavičky, hojdacie kreslá, kvetináče a kamene. Pri troche zručnosti si môžete vyrobiť originálny paletový nábytok či iné doplnky

Prebuďte v sebe zvedavosť malého dobrodruha

Záhrada je skvelým miestom pre vytvorenie ihriska nielen pre vaše ratolesti ale aj pre vás samotných. Pri použití dreveného materiálu tak vykúzlite nádherný priestor, ktorý môže splynúť s prírodným prostredím. Oživte tak priestor drevenými klátmi, zavesenými lanami, preliezkami, mostami, domčekmi či pieskoviskom

Vaša záhrada - miesto najlepšej energie

Vytvorte si miesto, kde sa budete cítiť sami sebou. Báť sa nemusíte, pri troche fantázie a nadšenia sa nejedná o žiadnu náročnú úlohu. Množstvo krásnych životných okamihov s tými najbližšími tak môžete prežiť, či už sa rozhodnete pre záhradu v stredomorskom štýle, formálnu okrasnú záhradu či záhradu plnú divokej prírody a rôznych dobrodružných prekážok. 
Zahrada