Upravit stránku
Nie je to také jednoduché, vybrať si dom, v ktorom možno strávite celý svoj život. Cesta k nemu je mnohokrát veľmi zdĺhavá a náročná. Stojí pár nielen veľa úsilia, trpezlivosti a porozumenia, ale predovšetkým veľa peňazí, ktoré musia splácať napríklad ďalších 30 rokov. Dom sa potom stáva vysneným cieľom celej rodiny

Začína to pozemkom

Akonáhle máte pozemok, môžete vyberať svoj budúci dom. Stavbu totiž určite bude obmedzovať nejaká obecná vyhláška - napríklad dodržanie uličnej čiary, sklon strechy a pod. Odporúčame zistiť si všetky tieto podmienky predom, aby ste s nimi počítali pri vyberaní typového domu z katalógu, prípadne pri navrhovaní projektu.

NOVA 77
Ak ešte nemáte vybraný pozemok, radi vám s výberom pomôžeme. Často spolupracujeme s realitnými kanceláriami, ako napríklad v prípade pozemkov vo Vražkově.

A ide sa vyberať dom

Možno už máte svoju predstavu o vysnívanom dome, ale možno ste tiež prišli na to, že vysnívaný dom sa na pozemok príliš nehodí alebo ste jednoducho zmenili priority. Radšej chcete viac detských izieb než tri kúpeľne. Pomôže vám katalóg našich typových domov. Môžete si v ňom rovno  vybrať hotový dom alebo sa len inšpirovať a nechať si od nás postaviť drevostavbu presne podľa svojich prianí. Niekedy stačí v typovom dome urobiť len pár úprav a vysnívaný dom je na svete.

A teraz trochu papierovačiek...

Dom snov

Po niekoľkých stretnutiach s našim obchodným zástupcom vám pripravíme pohľady a pôdorysy domu, a v prvom rade kompletnú cenovú ponuku, na základe ktorej môžete ísť žiadať o hypotéku. V tejto fáze sa tiež dozviete termín realizácie stavby.

Následne medzi sebou uzavrieme zmluvu o budúcej zmluve. Potom sa pustíme do vypracovania projektu, ktoré trvá zhruba 7 týždňov. Akonáhle vám odovzdáme výkres základovej dosky a vzorových rezov, je na vás, aby ste zabezpečili situačný výkres, prípojky inžinierskych sietí, výkres spevnených plôch a plotu. Samozrejme vám s tým radi pomôžeme. S touto kompletnou dokumentáciou potom idete žiadať na príslušný stavebný úrad o povolenie stavby. Potom uzavrieme zmluvu o dielo so všetkými potrebnými náležitosťami.

Stavba zahájená!

Keď už máte v ruke stavebné povolenie, je nutné vybudovať základovú dosku a zaistiť prípojky na pozemku. Na základe prevzatia spodnej stavby potom začíname v rýmařovských halách s výrobou vášho budúceho domu, ktorá trvá maximálne 8 týždňov. Samotnú stavbu potom zmontujeme do 1 mesiaca. A vy sa môžete sťahovať. Konečne bývate vo svojom vysnívanom dome!