Upravit stránku

Už dávno nie sú inteligentné iba telefóny. Vyberáme si inteligentné domáce spotrebiče, chceme automatizovanú, inteligentnú domácnosť. Nie je sa čomu čudovať. V dnešnej rýchlej dobe plnej pracovného zhonu si chceme doma predovšetkým oddýchnuť a mať čo najmenej starostí. V hlave máme toľko myšlienok, že už nechceme neustále dozerať nad tým, či sme vypli varnú kanvicu, zamkli dvere, alebo zatiahli žalúzie. Radi prijmeme všetky vymoženosti, ktoré nám moderná inteligentná domácnosť ponúka. 

Čo je to vlastne inteligentná domácnosť? Je to bývanie nabité modernými technológiami, ktoré sa starajú o Vaše pohodlie, bezpečnosť a zabezpečujú úsporný chod celého domu. Všetky tieto technológie potom môžete ovládať stlačením jedného tlačidla alebo ešte lepšie – na diaľku cez smartphone alebo tablet.

Inteligentná domácnosť

Čo všetko môže byť súčasťou inteligentnej domácnosti?

Hlavnou úlohou inteligentnej domácnosti je ušetriť náklady za prevádzku. Preto na ňu napojíte napríklad vonkajšie žalúzie, osvetlenie, vykurovanie, chladenie, vetranie, ohrev vody, spotrebiče, alebo napríklad bezpečnostný systém. Množstvo ľudí sa obáva, že svoju domácnosť nezvládne ovládať. Tieto obavy sú ale úplne zbytočné. Ovládanie inteligentnej domácnosti je veľmi intuitívne, kladie dôraz na Váš komfort. Nemusíte sa učiť naspamäť manuál ku každému spotrebiču. Všetko je jednoducho prepojené. 

Domy s inteligentnou domácnosťou od SIEMENS

1
2

Ako sú na tom drevostavby a automatizované domácnosti?

Pri navrhovaní rýmařovských drevostavieb počítame s tým, že svoju domácnosť budete chcieť „premakať“. Stačí sa dohodnúť s projektantom, ktorý navrhne všetky potrebné priestupy, zásuvky a prípravu pre dané technológie.

Aby sme Vám život v drevostavbe ešte viac zjednodušili, domy KUBIS 74, KUBIS 631, KUBIS 632, LARGO 85 a LARGO 98 majú už v základnej výbave inteligentnú domácnosť Synco Living od SIEMENS. Je to pomerne rozsiahly systém automatizácie domácnosti, ktorý ovláda vykurovanie a vetranie, a dokáže Vám tak ušetriť množstvo elektrickej energie. Ako nadstavbu si do svojej drevostavby môžete zadovážiť napríklad ovládanie spotrebičov na diaľku, monitoring otvorených okien, ovládanie roliet apod. Systém Synco Living má tú výhodu, že si môžete zobraziť všetky údaje o spotrebe tepla, studenej a teplej vody, plynu a elektriny. Výdavky tak máte vždy pod kontrolou.

Na okamih sa zasnite...

Predstavte si, že máte svoju domácnosť pod kontrolou, nech ste kdekoľvek. Kľudne na druhom konci sveta. Už sa na dovolenke nemusíte stresovať, aby Vás nevykradli. Všetko strážite prostredníctvom inteligentného telefónu pripojeného na bezpečnostný systém. Už nemusíte rozmýšľať nad tým, či ste zhasli v šatni, vypli rúru alebo vytiahli kanvicu zo zásuvky. Inteligentná domácnosť Vás na to upozorní. Čo takto prísť z práce do vykúreného domu, alebo naopak v lete do nádherne vychladeného. Mať pri príjazde otvorené dvere od garáže, rozsvietené svetlo… To nie je rozprávka, to je len zlomok toho, čo dokáže moderná inteligentná domácnosť.