Upravit stránku
Záhradný domček nemusí vždy slúžiť len pre uskladnenie kosačky alebo hadice. Ak nemáte garáž, tak je takýto priestor samozrejme potrebný, ale skúste ho poňať trochu inak. Postavte si záhradný domček, ktorý bude poskytovať úložné priestory, ale aj priestor pre zábavu a relax.

Jeden domček, dva svety

Máloktorá záhrada má priestor na terasu, bazén, domček na náradie a ešte aj záhradný domček, v ktorom môže byť napríklad letná kuchyňa. Preto je ideálne postaviť jeden záhradný domček, ktorý rozdelíte na 2 časti. Dobre si rozmyslite, čo budete skladovať v jeho „úžitkovej" časti (záhradnú techniku, nábytok, bicykle, náradie a pod.) a čo chcete robiť v „zábavnej" časti. Pár nápadov by sme pre vás mali.
Zahradný domček
  • Kancelária. Máte často homeoffice? Potom iste viete, čo všetko vás dokáže rozptyľovať. Špinavá bielizeň, vypratá bielizeň, suchá bielizeň na vešiaku, neumyté riady, prach na poličke... a množstvo ďalších vecí. Keď si ale zadovážite svoj pracovný kútik na záhrade, všetky tieto veci môžete hodiť za hlavu.
  • Ateliér. Či už maľujete, šijete, navliekate korálky alebo sa venujete iným tvorivým činnostiam, malý záhradný ateliér pre vás bude určite inšpiráciou
  • Posilňovňa. Nerobte z rotopedu vešiak na oblečenie a konečne ho využívajte tak, ako máte. V peknej domácej posilňovni sa cvičí hneď o kúsok lepšie. Nemusíte nikam jazdiť a doma nezakopávate o činky. 
  • Záhradná kuchyňa. Keď na záhradný domček nadviažete terasou, získate príjemné zázemie pre oslavy, stretnutia s priateľmi, grilovačky od jari do jesene a ďalšie akcie. Záhradná kuchyňa je veľmi praktická a využijete ju skoro počas celého roka.

Inšpirujte sa

Dreveny domček
Dreveny domček

Keď záhradný domček, tak z dreva

V dnešnej dobe si môžete zaobstarať záhradný domček v hobby markete - priveziete si ho domov a zložíte ho ako skladačku podľa návodu. Môže byť plechový alebo drevený. Otázkou je, ako dlho vám taký domček vydrží a či dokáže spoľahlivo poslúžiť vašim účelom. 

Investujte radšej do kvalitného dreveného domčeka, ktorý vám poskytne kvalitné zázemie nie len pre uskladnenie náradia, ale aj pre vašu záhradnú kuchynku alebo kanceláriu. Vydrží všetky nástrahy počasia a v zime ho môžete aj vykurovať.