Upravit stránku

Nestaviame pre Vás len domy, ponúkame Vám našu tradíciu, skúsenosť, odbornosť a nakoniec aj miesto k spokojnému bývaniu. Od pôvodných Okálov, ktoré sme začali realizovať už pred 45 rokmi, uplynula dlhá doba. Vďaka toľkým skúsenostiam môžeme teraz našim klientom poskytnúť vysoko ekonomické rodinné domy, v ktorých sa Vám bude spokojne a zdravo žiť. Čo Vám najviac napovie, čím sú naše domy výnimočné? Všetko pochopíte, keď uvidíte ako sa stavia Rymařovský dom!

V obci Hnevotín pri Olomouci stojí vzorový dom RD Rýmařov KUBIS 631. Má 100 m2 a dve poschodia. Tento dom môžete mať aj vy už za 84 622 € vrátane DPH a základovej dosky. A pozor – tento dom sme postavili iba za 11 dní! Že sa to zdá neuveriteľné? Sledujte s nami jeho stavbu krok za krokom:

Deň 1 - Montujeme obvodové steny

Na už pripravenú základovú dosku domu KUBIS 631, sme začali montovať hrubú stavbu z panelov privezených priamo z výrobnej haly v Rýmařove. V obvodových stenách sú už osadené okná, zrealizované je tiež zateplenie fasády - všetky tieto prvky sú pripravené už vo výrobe. V priebehu dňa dostal dom aj svoje vnútorné usporiadanie, boli osadené všetky steny podľa návrhu klientovej štúdie, práca išla pekne od ruky, a tak sme ešte v ten istý deň popoludní stihli ukotviť strechu.

Deň 2 - Dokončujeme hrubú stavbu

Počasie nám prialo, a tak sme sa mohli pustiť do práce už v skorých ranných hodinách. Kompletne sme dokončili montáž hrubej stavby vrátane strechy. Vďaka jej sklonu 25° vzniklo plnohodnotné podlažie bez nízkych stropov.

Deň 3 - Dokončili sme strechu a inštalovali schody

Pokračovali sme pokrytím strechy betónovou strešnou krytinou. Taktiež sme inštalovali odkvapy. Súbežne s pokladaním betónovej strešnej krytiny boli vykonávané ďalšie interiérové práce. Dokončili sme náročnú montáž drevených schodov do 1. podlažia. Ruch bol aj okolo domu. Vyskladali sme zateplenie atiky, aby bola zaistená dokonalá izolácia celého domu bez tepelných mostov.

Deň 4 - Pracujeme na fasáde

Štvrtý pracovný deň sme stihli dokončiť vonkajšiu termofasádu s bielou omietkou. Termofasáda zaistí perfektnú tepelnú aj akustickú izoláciu. Na streche boli dokončené kompletné klampiarske práce. Pokračovali sme tmelením vnútorných stien a ďalšími interiérovými prácami.

Deň 5-8 - Urobili sme elektroinštaláciu vrátane podlahového kúrenia

V týchto dňoch sme sa venovali kompletnej inštalácii elektrorozvodov. Do konštrukcie podláh sme inštalovali elektrické podlahové kúrenie. Keďže sa jedná sa o suché konštrukcie, značne to urýchľuje celý proces stavby.

Deň 9 - Venujeme sa podlahám

Vonkajšia obálka domu je hotová a nastáva čas na montáž pergoly garážového státia. Potom sme sa naplno vrhli do interiérových prác. Počas tohto dňa sme stihli nalepiť dlažbu a obklady v kúpeľni, položiť laminátové podlahy a nainštalovať centrálny vysávač. Boli privezené interiérové dvere z nášho výrobného strediska KASARD.

Deň 10 - Exteriérové práce sú na konci

Na desiaty deň našich prác by ste si ako okoloidúci povedali, že dom je pripravený k nasťahovaniu. Lešenie zmizlo, pergola zdobila dom. Vo vnútri sa ale ešte usilovne pracovalo. Prebiehalo dokončovanie podláh, kúpeľní a ďalších interiérových prác. Stavba rodinného domu KUBIS 631 sa pomaly chýlila ku koncu.

Deň 11 - Dokončujeme posledné detaily

Vrcholia dokončovacie práce a celý dom pripravujeme ku konečnému odovzdaniu zákazníkovi. Všetko sanitárne vybavenie je nainštalované, kúpeľne sa lesknú čistotou. Zostáva už len revízia elektriny, kúrenia a vodovodu. Ešte nie je 100% hotovo, ale majitelia sa už pomaly začínajú sťahovať do svojho nového rýmařovského domu.

Deň 13 - Montujeme kuchynskú linku

Prebieha montáž kuchynskej linky LAMONT, ktorá nie je štandardnou súčasťou dodávky stavby na kľúč. Hlavná časť rodinného domu, teda kuchyňa, je hotová aj so všetkými detailmi. A to do dvoch dní od dokončenia domu! Všetok nábytok je na svojom mieste, vrátane dekorácií. Svoj cieľ sme splnili – postavili sme dom KUBIS 631 len za 11 dní! Príďte sa presvedčiť na vlastné oči do Hnevotína pri Olomouci!