Upravit stránku

Drevostavba má nepochybne svoje kúzlo. A to nie len vtedy, keď  v nej už bývate, ale už keď sa vyrába! No povedzte sami, pri ktorej inej stavby prídu na miesto montáže steny už s oknami? Z našich hál v Rýmařově odchádzajú prefabrikované panely – zateplené, s prípravou na elektroinštaláciu a s namontovanými oknami a vchodovými dverami.

Ako prebieha montáž okien

V rýmařovských halách vyrobíme podľa projektu na milimeter presné prefabrikované panely, z ktorých potom na mieste stavby montujeme dom. Najskôr zostavíme z trámov zo smrekového dreva konštrukciu (rám) panelu. Ten vyplníme minerálnou vatou, medzi ktorú vkladáme parozábranu. Ta púšťa vlhkosť z interiéru von, ale nie naopak. Stena tak pekne dýcha. Následne konštrukciu zaklopíme sadrovláknitými doskami fermacell. Potom vyrežeme podľa projektu otvory pre okná a dvere. Okná vsadíme do týchto otvorov a stena je hotová.

Okná používané v našich drevostavbách:

  • Okna sú zasklené izolačným trojsklom. Súčiniteľ priechodu tepla zasklenia činí Ug ≤ 0,7 W/(m2.K).
  • Plastové rámy okien a terasových dverí sú vyrobené z kvalitného šesť komorového profilu. Súčiniteľ priechodu tepla rámu činí Uf ≤ 0,91 W/(m2.K).
  • Súčiniteľ priechodu celého okna je Uw ≤ 1 W/(m2.K).
  • V štandardnom prevedení dodávame okná z oboch strán biele.
  • Okná majú kovanie z eloxovaného ľahkého kovu.
  • Súčasťou okien sú aj vnútorné plastové parapety (komôrkové) v bielej farbe a kovové vonkajšie parapety.

Strešné okná montujeme až na stavbe. Štandardne využívame strešné okné VELUX GGL 3066. Vchodové dvere sú drevené zo smrekového profilu v bielej, alebo hnedej farbe. S bezpečnostnými uzávermi, s vložkou so 6 kľúčmi prekrytou štítkom kľúčka-guľa. Sú presklené dvojsklom. Za príplatok si môžete vybrať iné okná (napr. drevené, hliníkové apod.).

  •  interiérové ​​dvere v drevostavbe
  • Dvere KASARD

Interiérové dvere montujeme na stavbe

Zatiaľ čo okná a vchodové dvere odchádzajú z haly namontované v stenách, na interiérové dvere príde rad až po dokončení všetkých hrubých prác. Predídeme tak prípadnému poškrabaniu dverí (aj keď na sebe majú ochrannú fóliu). Do našich drevostavieb montujeme dvere a zárubne od českého výrobcu KASARD. V štandardnej ponuke sú klasické otočné dvere, ale môžete si samozrejme vybrať z katalógu KASARD také dvere, ktoré sa Vám budú páčiť.