Upravit stránku

V inteligentnom dome, ktorý rozpozná, či ste len v práci alebo na dovolenke, ktorý dovnútra nepustí žiadneho nepozvaného hosťa a ktorý zabráni pohromám v podobe ohňa alebo vytopeniu, môžete bývať aj Vy. Aj keď sa ešte stále nejedná o základnú výbavu novostavieb, môžete svoj dom vybaviť modernou technológiou, ktorá sa postará o Váš komfort, bezpečie aj úspory. Čo všetko dokáže inteligentný dom a je možné mať inteligentnú drevostavbu?

Dom na diaľkové ovládanie

Vďaka modernej technológii dnes môžete svoj dom ovládať na diaľku. Idete z hôr a chcete sa vrátiť do vykúreného domu? Stačí raz ťuknúť na obrazovku a je to. Podobne sa dá ovládať všetka elektronika v dome. Získate úplnú kontrolu nad celou domácnosťou, aj keď ste mimo domova.

Inteligentní domácnost
Systém inteligentnej domácnosti má spoločný cieľ: poskytnúť Vám maximálny komfort a bezpečnosť a ušetriť čo najviac peňazí za domácnosť. Pritom sa nemusíte báť jeho ovládania (a to ani staršie ročníky). Tieto systémy sú veľmi intuitívne a veľa vecí skutočne ovládate stlačením jedného tlačidla.

Čo všetko môžete ovládať?

  • Osvetlenie – ovládajte všetky svetlá v dome aj vonku. Vypínajte ich, zapínajte alebo si regulujte ich intenzitu. Osvetlenie môže reagovať na denné svetlo - samo rozpozná, kedy už nie je nutné svietiť a zhasne. Tým šetrí nielen energiu, ale aj Vaše oči (miešanie denného a umelého svetla totiž nie je príliš zdravé).
  • Vykurovanie a ohrev úžitkovej vody – najnáročnejšie na spotrebu energií je práve kúrenie a ohrev vody. Pokiaľ ale všetko riadi inteligentná domácnosť, môžete značne ušetriť. Zbytočne neprekuruje interiér, ale temperuje ho na nastavenú teplotu. Ohrev vody môže byť napojený na solárne panely, vďaka ktorým v slnečných dňoch vôbec nepotrebujete elektrinu.
  • Tienenie – rovnako ako vykurovanie v zime, je v lete dôležité tienenie kvôli prehrievaniu interiéru. Najrôznejšie čidlá inteligentného domu zabezpečia, aby sa rolety a žalúzie stiahli včas. Samozrejme ich môžete ovládať aj pomocou diaľkového ovládania.
  • Elektrospotrebiče – každému sa niekedy stalo, že si nebol istý, či vypol žehličku, sporák alebo televíziu. V inteligentnom dome máte kontrolu nad každou zásuvkou. Cez aplikáciu ich môžete zapínať a vypínať.
  • Bezpečnostný systém – využijete inteligentné zámky, bezpečnostné kamery a alarmy. Váš dom aj Vy ste v úplnom bezpečí.
Inteligentná domácnosť

Drevostavby RD Rýmařov a inteligentná domácnosť

Cena inteligentnej domácnosti v drevostavbe je vždy dosť individuálna. Záleží, čo všetko chcete ovládať. Kompletné ovládanie domácnosti sa môže vyšplhať až na stovky tisíc korún. Ak premýšľate o inteligentnej domácnosti, odporúčame počítať s elektroinštaláciou už pri projektovaní domu.

A ako to riešime v RD Rýmařov? V drevostavbách SMART je už v základnom vybavení inteligentný systém riadenia vykurovania a vetrania SIEMENS Synco Living. Tento systém pomáha nielen šetriť za vykurovanie, ale aj udržuje v dome svieži, zdravý vzduch, bez toho aby ste plytvali energiami. Ovládanie mobilnou aplikáciou je potom za príplatok.