Upravit stránku

Ako doma vetráte? A ako vetráte v zime? A v lete? Keď doma kúrite a vonku je zima, klasickým vetraním oknami prichádzate o drahocennú energiu. V letných horúčavách, keď sa vonku nepohne ani vetvička, si domovlen púšťate teplo a interiér sa potom prehrieva.

Čerstvý vzduch ale doma potrebujete. Zvýšené CO2 v interiéri totiž spôsobuje únavu a malátnosť. Ako tedariešiť vetranie po celý rok a neohliadať sa pritom na počasie? Zaobstarajte si praktické a ekonomické riadené vetranie SyncoLiving od SIEMENS. Dobrou správou je, že systém nájdete v drevostavbách RD Rýmařov typu SMART už v základe.

Ako funguje moderné riadené vetranie

SyncoLiving je systém automatizácie domácnosti, ktorý okrem iných funkcií riadi vykurovanie a vetranie. Je účinné a predovšetkým úsporné. Podľa hodnôt zosnímačov po celom dome sa automaticky zapína/vypína, kedy je to potrebné. Že dokáže kontrolovať teplotu v dome a temperovať na nastavenú hodnotu je celkom bežné, ale automaticky vetrať len tak nejaká jednotka nedokáže.

Jednotku je možné ovládať dvomi spôsobmi. Je možné nastaviť časový program, podľa ktorého bude systém vetrať - napríklad každý deň v týždni po určitý časový úsek. Ďalším spôsobom je automatické ovládanie na základe hodnôt zo snímačov. Ako náhle snímač zaznamená, že je v miestnosti vysoká vlhkosť alebo vydýchaný vzduch (vyššia koncentrácia CO2), jednotka sa zapne a vetrá, dokiaľ v dome nie je čistý čerstvý vzduch.

Pokiaľ chcete mať doma príjemný chládok, aj keď vonku padajú teplotné rekordy, napojte SyncoLiving na klimatizáciu. V závislosti na teplote vonku a Vami nastavených hodnotách jednotka SyncoLiving zapína a vypína klimatizáciu. Optimalizuje chladenie tak, aby dochádzalo k úspore energie, a teda aj výdajov. Keď sa stane, že niekto otvorí v miestnosti s klimatizáciou okná, jednotka klimatizáciu vypne.

Systém SyncoLiving toho dokáže oveľa viac. Môžete ním napríklad ovládať rolety, osvetlenie a ďalšie prístroje a všetko prepojiť so svojím mobilným telefónom. Dosiahnete tak veľmi komfortnej automatizácie domácnosti. V cene drevostavieb SMART je riadené vykurovanie a vetranie, ďalšie nadstavby sú za príplatok.


Systém SyncoLiving je súčasťou drevostavieb: