Upravit stránku
Boom dřevostaveb s sebou přináší kromě všech výhod i jednu záludnost. Na trhu se objevují firmy, které se stavbou montovaných domů nemají mnoho zkušeností a Vy tak můžete tvrdě narazit. Nezávislá certifikační instituce Dřevařský ústav se nyní postará, abyste skutečně dostali kvalitní stavbu, za kterou jste si zaplatili. Na základě zkušeností a požadavků investorů vytvořili technici z ústavu speciální metodiku pro odbornou kontrolu každého konkrétního domu. O této nové službě natočili perfektní video.

A my máme nového herca. Drevársky ústav si totiž do svojho videa vybral práve náš KUBIS 631. Vo videu môžete sledovať, ako prebieha nie len jeho samotná výstavba, ale taktiež kontrola odborníkom z ústavu. Získanie certifikátu Kvalitná stavba je pre nás ďalším úspechom.

Drevostavby RD Rýmarov spĺňajú všetky kvality VVUD (Výskumný a vývojový ústav drevársky). Perfektná vzduchotesnosť našich domov je zaistená kvalitnou parozábranou vo vnútri prefabrikovaných panelov. V Blower Door testu teda uspejú na jednotku. Osadenie okien a dverí vykonávame už v našich halách a na stavbu privážame celé panely. Eliminujeme tak prípadné chyby, ktoré by mohli vzniknúť „za pochodu“. Samozrejmosťou je používanie správnych a certifikovaných materiálov.

Ako prebieha kontrola každej stavby?

O kontrolu svojej stavby si môžete požiadať na stránkach Drevárskeho ústavu. Odborníci potom v určitej fáze výstavby kontrolujú:

  • projektovú dokumentáciu stavby
  • osadenie okien a dverí
  • priedušnosť/vzduchotesnosť obálky (Blower Door test)
  • meranie vlhkosti dreva v stavbe
  • používanie správnych a certifikovaných materiálov

Včasnou kontrolou stavby môžete predchádzať mnohým chybám. V tejto fáze stavby je omnoho jednoduchšie a hlavne lacnejšie chyby napraviť. Investícia do certifikátu sa Vám tak niekoľkonásobne vráti.