Upravit stránku

Aj keď sa dnes všetko tradičné zase vracia do módy, neznamená to, že budú české hory obsypané iba drevenicami. Naopak. Na slovenských horách sa môžeme stále častejšie stretávať s modernými drevostavbami, ktoré do tunajšieho prostredia krásne zapadnú. A nie len to. Poskytnú vám aj vysoký komfort. Len si to predstavte – moderné bývane v lone prírody, kde vám nič nechýba. Stačí vyjsť na terasu a kochať sa výhľadom na vrcholky hôr…

O takom bývaní ale nemusíte len snívať. Výhodou drevostavieb RD Rýmařov je, že odolávajú aj v drsných horských podmienkach. A že ich slovenské hory nešetria!

Moderné drevostavby na horách

Ako si počínajú drevostavby na horách

Drevostavby na hory proste patria. Veď drevenice sa tam stavali od nepamäti. S ťažkými podmienkami si ale poradia aj dnešné drevostavby. Sú na to pripravené. Rýmařovské domy totiž vynikajú perfektnými tepelnoizolačnými vlastnosťami. Možno by ste si povedali, že hrúbka obvodových stien necelých 30 cm je na hory málo... napriek tomu sa vyrovnajú hrubším stenám. Konštrukcia steny je totiž vyplnená 160 mm minerálnej vaty. Izolačné vlastnosti zlepšuje aj 107 mm hrubá termofasáda.

Drevostavby nemajú síce takú schopnosť akumulácie (materiál do sebe vtiahne teplo, a potom ho odovzdáva späť) ako murivo, ale je to vlastne žiadúce? Keď prídete vymrznutí z vonku, chcete mať doma rýchlo teplo, na čo je drevostavba ideálna. Veľmi rýchlo sa totiž vykúri.

Vďaky suchej výstavbe obstojí aj v mrazoch

Vďaky suchej výstavbe obstojí aj v mrazoch

Zatiaľ čo bežná stavba murovaného domu musí cez zimu stáť, my montujeme. A kľudne do
–15 °C
. Nevadí nám ani sneh. Pri montovaní drevostavby používame suché procesy výstavby, vďaka čomu sa nemusíme pozerať na teplotu a môžeme stavať aj v mrazoch. Na stavbu privážame už vyrobené prefabrikované panely, ktoré sú presné na milimeter. Práca nám potom ide pekne od ruky a behom mesiace máme hotovú hornú stavbu na kľúč.