Upravit stránku

Tvorí sa vám v hlave obraz vášho budúceho domu? Určite už vidíte, akú bude mať strechu, koľko v ňom bude miestností, či bude mať poschodie, alebo to bude bungalov. Asi zatiaľ nepremýšľate, či bude v miestnosti radiátor, v obývačke kachle alebo v spálni podlahové kúrenie.

Riešenie technológií v dome, medzi ktoré patrí samozrejme aj systém vykurovania, je veľmi zložité. Pokúsime sa vám predstaviť aspoň základné systémy vykurovania, ktoré sú vhodné do novej drevostavby. Aby boli úsporné a zároveň komfortné.

Vykurovanie v drevostavbe

Teplo stlačením jedného tlačidla

Pokiaľ je pre vás najdôležitejší komfort, odporúčame vám také systémy vykurovania, ktoré pracujú automaticky. Sami si strážia teplotu v miestnosti a podľa potreby sa spínajú. Našťastie tak pracuje väčšina moderných systémov. Majitelia drevostavieb RD Rýmařov používajú najčastejšie na vykurovanie elektrokotol v kombinácii s podlahovým kúrením alebo priamotopmi. Ako primárny zdroj tepla je možné využiť taktiež tepelné čerpadlo, vďaka ktorému je chod domu ešte úspornejší.

Automaticke vykurovanie

Súčasťou našich drevostavieb vo vyhotovení SMART je inteligentný systém riadenia vykurovania a vetrania SIEMENS Synco Living. Vďaka nemu môže byť vaša domácnosť plne automatizovaná. Systém umožňuje v každej miestnosti reguláciu teploty, vetranie zabezpečujú špeciálne CO2 senzory. Nadstavbou je potom ovládanie cez internet a inteligentný telefón, možnosť ovládania svetiel, žalúzií, brán a ďalších prvkov na dome.

Prečítajte si rozhovory s majiteľmi, ktorí vykurujú elektrickým kotlom alebo tepelným čerpadlom:

Užite si teplo rodinného domu

Musíme súhlasiť, že teplo z ohňa nenahradí žiadne ústredné kúrenie. Plápolajúci oheň nás nie len zahrieva, ale taktiež dokáže vykúzliť jedinečnú atmosféru. Pokiaľ sa teda zmierite s tým, že musíte zháňať a skladovať drevo, dajte krbovým kachliam zelenú. Krb s optimálnym výkonom v kombinácii s teplovodnými alebo vzduchovými rozvodmi dokáže veľmi dobre a lacno vykúriť celý dom. Komín je štandardnou súčasťou domov SMART 2021, ECONOMY a STANDARD M 2021.