Upravit stránku

V súvislosti s drevostavbami (aj murovanými domami) sa často hovorí o zateplení stien. Málokto už rieši skladbu podlahy, ktorá má však taktiež značný vplyv na energetickú náročnosť domu. Môžete dom vybaviť tou najnovšou technológiou, ale pokiaľ zaostáva remeslo a konštrukcia je nevhodne vyhotovená, ani sebe lepšie vybavenie Vás nespasí.

V RD Rýmařov sa preto sústredíme na základnú vec - správne vyhotovenú, spoľahlivú stavbu podlahy. Poďme sa pozrieť, aké najčastejšie problémy sužujú podlahy v novostavbách.

Montáž podlahy

Správna izolácia je základ

Podlaha musí byť v prvom rade správne izolovaná od terénu, respektíve od základovej dosky. Schéma podláh v domoch RD Rýmařov je nasledujúca - na dosku naťahujeme PE fóliu kvôli vlhkosti, následne aplikujeme vyrovnávací podsyp Fermacell, na ktorý pokladáme dve dosky podlahového polystyrénu o hrúbke 50 mm, celková hrúbka izolácie je teda 100 mm. Na izoláciu príde ešte podlahový dielec Fermacell a následne podlahová krytina.

Z nedostatočnej alebo nekvalitne vyhotovenej izolácie podlahy pramení mnoho problémov, ktoré odhalíte až v priebehu bývania. Pokiaľ podlaha chladne rýchlejšie než zbytok konštrukcie domu, kúrite viac, než je potreba a zbytočne sa Vám tak zvyšujú náklady na bývanie.

Podlahová krytina - dlažba

Zvolíme ideálnu kombináciu konštrukcie a vykurovania

V našich drevostavbách využívame moderné úsporné kúrenie, ktoré Vám poskytne potrebný komfort, a pritom nezruinuje peňaženku. Pretože sú domy energeticky úsporné, využívame predovšetkým elektrické vykurovacie rohože, prípadne elektrokotol.

Dôležitá je taktiež správna dimenzácia výkonu vykurovania. Pri výpočtoch pracujeme nie len s veľkosťou domu (objemom), ale taktiež s využívaním jednotlivých miestností. Môžete si tak byť istý, že v drevostavbe z OC Hradec Králové sa Vám bude bývať komfortne, úsporne a bez starostí.