Upravit stránku
Dumáte nad tým, či vášmu domu predsa len niečo chýba? Chcete oslniť originálnym prvkom, ktorý by zaujal náhodného okoloidúceho či pozvanú návštevu? Ak sa rozhodnete oživiť vzhľad interiéru či exteriéru, využite benefity, ktoré so sebou prinášajú obklady.  

Aký obklad bude vašej fasáde slušať najviac?

V prvom rade je dôležité myslieť na celkový koncept a charakter stavby a pozemku. Váš dom musí spĺňať technické požiadavky pre zvolený obklad. Všetko musí byť definované pred výrobou domu prefabrikáciou na NC strojoch. Obkladu je totiž nutné prispôsobiť celkovú konštrukciu domu. A to nielen po technickej stránke, ale aj tej dizajnovej. Vhodný obklad tak povýši celkovú fasádu domu. Aj napriek tomu, že ho využijete len pre vyzdobenie časti fasády či sokla domu.
Vhodným podkladom pre obklady sú sadrovláknité dosky. Vytvoríte tak vhodný podklad, ktorý poskytne dostatočnú oporu obkladovému materiálu, ktorým môže byť drevo alebo kameň.

Pochváľte sa drevenou fasádou

Vhodným obkladom pre drevostavby je drevo. Prírodný materiál, ktorý dokáže doslova divy. Drevo však vyniká nielen svojím vzhľadom, ale predovšetkým svojimi vlastnosťami. Navyše vyniká výbornými tepelno-izolačnými schopnosťami.

Drevená fasáda ozdobí akúkoľvek stavbu a svedčí najmä rodinným domom. A to vďaka rozmanitému výberu rôznych druhov paluboviek. Nenápadným favoritom vo svete dreva je rozhodne smrekovec. A to vďaka svojim výnimočným vlastnostiam. Nevyžaduje náročnú starostlivosť, pretože ho nemusíte moriť ani lakovať.

Kameň - využite silu prírodného materiálu

Preneste si kus najodolnejšej prírody priamo do svojho domova. Prírodný kameň so sebou prináša na stavbu naozaj vysoké nároky, a to hlavne na nosnosť steny. Jeho nepoddajnosť je vykúpená náročným spracovaním, predovšetkým rezaním a brúsením. Určite sa oplatí siahnuť hlbšie do peňaženky, lebo Vás tento materiál poteší bezúdržbovosťou a dlhou životnosťou. Kamenným obkladom môžete vyzdobiť sokel alebo okolie okien.

Kamenný obklad Vám pomôže taktiež povýšiť aj štýl interiéru. Poslúži ako skvelý doplnok v obývacej izbe či spálni. Výborne sa hodí ako obklad krbových kachlí. Akumuluje teplo, ktorým Vás následne obdaruje nielen počas dlhých zimných večerov. 

Ak si nechcete do domu preniesť kus prírody, môžete si vybrať umelý kameň. Ten sa vyrába z ľahkého fúkaného betónu so špeciálnymi prísadami. Materiál vyniká mrazuvzdornosťou, žiaruvzdornosťou a dlhou životnosťou. A tiež ľahkosťou a jednoduchým opracovaním. Odolá vetru, avšak už nie tak dobre slnku, ktoré ho okráda o farebný kolorit.

Vykročte o ďalší dizajnový stupeň vyššie

Pri realizácii si môžete vybrať z rozmanitých materiálov s originálnym dizajnom priamo pre Váš dom. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek materiál, využite jeho benefity a originalitu naplno. Avšak nezabudnite, že sa jedná o naozaj výrazné prvky, ktoré zaujmú na prvý pohľad. Preto sa budú najviac hodiť len na konkrétnych častiach fasády alebo na jednotlivých stenách.