Upravit stránku

Pokiaľ sa chystáte stavať dom a premýšľate nad jeho rozvrhnutím, určite vás neminie ani otázka rozmiestnenia kuchyne a obývačky. Moderné trendy v interiéroch domácností si žiadajú otvorenosť a vzdušnosť. Dom väčšinou nestaviame na krátku dobu, ale mal by nám poskytnúť útulné bývanie po celý zbytok života. A možno ešte aj našim deťom. Preto je otázka oddelenia obývačky od kuchyne dôležitým rozhodnutím.

Rozloženie domácnosti by malo zodpovedať vášmu životnému štýlu. Najviac si užívate spoločné chvíle s rodinou a často si domov pozývate návštevy? Potom radšej premýšľajte o prepojení kuchyne s obývacou izbou. Taktiež budete mať istotu, že vám pri príprave občerstvenia v kuchyni pre vašu rodinu a hostí nič neujde. Avšak prepojenie kuchyne s obývačkou so sebou prináša aj určité nevýhody:

 

  • Pokiaľ si potrpíte na striedanie farieb a štýlov v domácnosti, bude vám zrejme viac vyhovovať oddelenie kuchyne od obývačky.
  • Chcete mať v obývačke kľud? Potom budete musieť riešiť hlučnosť kuchynských spotrebičov. Nikto nechce, aby ho hlasný zvuk umývačky rušil pri večernej pohode a sledovaní televízie.
  • Nie je príjemné, keď v obývačke celé popoludnie cítite „vôňu“ obeda. Preto pri prepojení obývačky s kuchyňou počítajte tiež s vyššími nákladmi za zaobstaranie si naozaj výkonného digestora.

Kedy pre vás bude lepšia oddelená kuchyňa od obývačky?

Myslíte si, že trend otvorenej kuchyne s obývačkou nie je pre vás? Potom trvajte na ich oddelení. Nie len, že nemusíte mať obývačku s kuchyňou hneď vedľa seba, ale nebudú vás v obývačke rušiť žiadne nepríjemné zvuky ani zápach z kuchyne. Pokiaľ aj napriek tomu chcete zostať v spojení s rodinou alebo návštevou, zaobstarajte si do kuchyne veľký stôl. Návštevy sa určite nebudú brániť posedeniu a debatovaniu s vami v kuchyni, namiesto vysedávania pri televízore.

Ako riešime prepojenie kuchyne a obývačky v RD Rýmařov

Či už ste priaznivcami, alebo odporcami prepojenej kuchyne s obývačkou, v našom typovom katalógu RD Rýmařov sme pripravili riešenie na mieru pre všetkých. Dokonca je pri množstve typových domov obývacia izba oddelená od kuchyne posuvnými dverami.

Pokiaľ si vyberiete niektorý z domov, kde nie je riešenie obývačky a kuchyne podľa vašich predstáv, nezúfajte. Radi sa s vami dohodneme a bývanie prispôsobíme vašim požiadavkám.

Drevostavby s chytro oddelenou kuchyňou a obývačkou: