Upravit stránku

Originálny interiér zrkadlí charakter svojho majiteľa. Tým je vytvorená jedinečná atmosféra, ktorá očarí nejedného prichádzajúceho. A to je niečo, čo si za peniaze nekúpite. Kvalitný a nápaditý interiér nevzíde iba z plnej peňaženky. Práve naopak. Je výsledkom individuálneho prístupu a jedinečných doplnkov.

Pozor, kam šliapete...

Podlahová krytina je jedným z najdôležitejších prvkov. S kvalitnou podlahou sa tak nebudete báť žiadneho ďalšieho kroku. Drevostavby majú dušu. A tú podporíte drevenou masívnou podlahou. Vyššia investícia sa rozhodne oplatí. Drevo výborne izoluje, nie je náročné na údržbu a obohatí interiér originalitou.

Obývací pokoj podle www.lucianodesign.cz

V súčasnosti sa veľmi obľúbenými stávajú PVC materiály, pri ktorých nie je na prvý pohľad poznateľné, že sa jedná o obyčajnú imitáciu. Ich povrch Vám dopraje príjemný, mäkký a teplý nášľap. Podlaha zároveň vyniká vysokou odolnosťou, takže hravo odolá rôznym upusteným predmetom.

Ďalšou z možností je keramická dlažba. Tá v sebe ukrýva pre mnohých jednu nevýhodu. Tou je jej chladnosť, ktorú ucítite mimo vykurovaciu sezónu na prvé vkročenie. Túto nevýhodu môžete ale čiastočne odbúrať, a to pomocou podlahového kúrenia.

Vybavení ložnice podle www.lucianodesign.cz

Čas pre prezentáciu...Vhodný nábytok robí divy!

Žijete tu a teraz a Vašim hnacím motorom sú aktuálne trendy? Potom dajte prednosť jednoduchému a vzdušnému nábytku v čistých farbách a líniách. Moderný interiér bude hovoriť za Vás prostredníctvom minimalistických doplnkov, ktoré sa do prevzdušneného interiéru perfektne hodia.

Alebo sa naopak neustále vraciate v spomienkach do pokojného vidieckeho obydlia? Potom preneste romantiku a vidiecke čaro do svojho domova. To sa Vám podarí s masívnejším a oblým dreveným nábytkom. Využite aj staršie kusy nábytku, ktoré si ľahko môžete dotvoriť podľa vkusu. Vhodným doplnkom dreva je kameň, štýlová dlažba a doplnky v rustikálnom štýle. A razom na Vás dýchne atmosféra detstva, romantiky a pocitu bezpečia.

Čo chýba dnešným interiérom? Miesto, kde sa uzatvára rodinný kruh a stráži sa teplo domova. A to zhmotňuje veľký jedálenský stôl. Skúste zaviesť spoločné stolovanie a rozvíjať rodinné vzťahy. Je na čase, aby sa tento prvok stal opäť súčasťou našich domovov.

Nenechajte ovládnuť domov len jednou farbou

Rozhodne nedávajte priestor jednej dominantnej farbe. Naopak, nechajte ju zažiariť tým, že ju skombinujete s ďalšími. Nositeľom nadčasovosti, elegantnosti a čistoty je biela farba. Majte na pamäti fakt, že farby dokážu doslova čarovať s optikou. Pokiaľ chcete miestnosti zväčšiť, voľte predovšetkým svetlé farby. Pokiaľ naopak túžite po zmenšení a utlmení priestoru, dajte šancu farbám tmavším.

Výber farby prispôsobte miestnosti a jej účelu. Spálne vyzdobte jemnými a pastelovými farbami, ktoré podporia odpočinok a relaxačné rituály. Obývacej izbe dodajú elegantnosť tlmené farby na škále od bielej, béžovej, kávovej až po tmavšiu šedú. Múry detskej izby vymaľujte taktiež jemnejšími farbami. Báť sa nemusíte ani bielej. Naopak, vyhnite sa výrazným farbám. Kuchyňa je stále miestom, kde sa udržuje pomyselné "teplo rodinného krbu." A preto je pravým miestom pre teplé farby.

Nech je svetlo

Aj keď je domov presiaknutý dostatočným množstvom vonkajšieho svetla, nastanú chvíle, kedy sa nezaobídete bez umelého osvetlenia. A tu zohráva významnú úlohu nielen dizajnová stránka, ale predovšetkým funkčnosť. Aby ste sa vyhli diskomfortu, vyberajte osvetlenie naozaj starostlivo.

Dostatočné a silnejšie osvetlenie voľte v miestnostiach, kde budete pracovať. V kuchyni, pracovni, ale napríklad aj detskej izbe voľte v dostatočnej intenzite chladnejšie biele svetlo, ktorým podporíte výkonnosť. V obývacej izbe, ktorá je priestorom pre relaxáciu, naopak oceníte príjemné tlmenejšie svetlo. To poskytne odpočinok nie len Vášmu vnútru, ale predovšetkým očiam.

Jídelna s designovými lustry podle www.lucianodesign.cz
Pred nedostatočným vonkajším osvetlením a veľmi tmavými zákutiami Vás zachránia svetlovody. A určite budete milo prekvapení, koľko svetla nimi prenikne do interiéru.

Sviatky sú už za dverami... Nechajte ich vstúpiť!

Vďaka vhodnému a kvalitnému interiéru sa Vám podarí vytvoriť priestor, kde bude miesto pre jedinečnú a originálnu sezónnu výzdobu. Počas roka tak môžete nechať pôsobiť kúzlo jednotlivých ročných období, ale aj významných sviatkov. Či už sa jedná o Veľkú noc alebo práve blížiace sa Vianoce.

Slávnostné chvíle prežite spoločne, či už s najbližšou či širokou rodinou alebo priateľmi. Nie je nič príjemnejšie, než si vychutnávať sviatočné okamihy za prítomnosti luxusného a chutného jedla. Alebo stačí vnímať čaro prítomného okamihu v miestnostiach vyzdobených svetielkami, sviečkami, drobnými dekoráciami a imelom. Iba tak môžete osláviť vzájomnú pospolitosť a rozvíjanie vzájomných vzťahov.