Upravit stránku

Inteligentná domácnosť už nie je len vo filmoch z ďalekej budúcnosti. Možnosť mať plne automatizovaný dom je reálna už dnes. Pomocou aplikácie máte vo svojom telefóne alebo tablete možnosť ovládať kúrenie, klimatizáciu alebo tienenie žalúzií. Viete, ktoré okná sú otvorené a aká je teplota vonku aj vo vnútri domu.

Inteligentná domácnosť vám okrem obrovského pohodlia ponúka aj efektívne využitie energie a jej úsporu a to až o 30%. Navyše máte všetky svoje výdavky o spotrebe plne pod kontrolou. 

Komunikácia medzi nami

Vedeli ste, že v plne automatizovanej domácnosti spolu spotrebiče komunikujú? Elektrické prístroje, systémy vykurovania, ventilácie, klimatizácie a sťahovanie roliet sú medzi sebou vo vzájomnej súhre. Reagujú spolu na vonkajšiu aj vnútornú teplotu domu vrátane slnečného svitu. Vždy sa teda z práce vrátite do domácnosti, v ktorej je ideálna teplota s vynaložením čo najmenšieho množstva energie.

Dokáže toho oveľa viac

V rámci aplikácie pre ovládanie domácnosti si možno nastaviť rôzne scény, ktoré vám ešte viac ušetria čas. Pri odchode do zamestnania chcete mať vytiahnuté žalúzie, kúrenie znížené na minimum, vypnuté svetlá, odpojenú rýchlovarnú kanvicu, zapnutý alarm... Všetko je možné nastaviť do jedinej scény a aplikovať naozaj jedným stlačením tlačidla.

V rámci automatizovanej inteligentnej domácnosti je ďalej možné nastaviť simuláciu prítomnosti pomocou zapínania svetiel, rôzne alarmy, upozornenie na únik vody, dverové alebo okenné kontakty. Všetko je veľmi intuitívne ľahko ovládateľné a predovšetkým komfortné.

Drevostavby a inteligentná domácnosť sa výborne dopĺňajú

Pri navrhovaní rýmařovských drevostavieb počítame s tým, že svoju domácnosť budete chcieť minimálne nadštandardnú.  Je to možné zariadiť už v priebehu plánovania projektu, kedy navrhneme všetky potrebné prestupy, zásuvky a prípravu pre dané technológie.
Aby sme Vám život v drevostavbe ešte viac zjednodušili, domy KUBIS 74, KUBIS 631, KUBIS 632, LARGO 85 a LARGO 98 majú už v základe inteligentnú domácnosť SyncoLiving od SIEMENS. Je to pomerne obsiahly systém automatizácie domácnosti, ktorý ovláda vykurovanie a vetranie, vďaka čomu Vám významne zredukuje spotrebu elektrickej energie. Ako nadstavbu si do svojej drevostavby môžete zaobstarať ďalšie funkcie domácnosti, ako sú ovládanie spotrebičov na diaľku, monitoring otvorených okien, ovládanie roliet apod.