Upravit stránku
Podlahové kúrenie v novostavbách už dnes nie je nič výnimočné. A nie je sa čomu čudovať - má mnoho výhod, vďaka ktorým je tak obľúbené. Teplo od nôh je veľmi príjemné, kto by nechcel doma chodiť bosý? To ale nie je jediné pozitívum podlahového kúrenia.

6 výhod podlahového kúrenia

  • Tepelná pohoda (stav, kedy nám nie je príliš teplo ani chladno, proste tak akurát) nastáva už pri 20-21 °C. Pretože nám je teplo od nôh, nepotrebujeme toľko kúriť. Vďaka tomu šetríme náklady na vykurovanie.
  • Podlahové kúrenie nevíri prach a nevysušuje tak vzduch ako napríklad krb, krbová kachle alebo radiátory. Najviac zbytočne nezaberá obytnú plochu miestnosti.
Výhody podlahového kúrenia
  • Teplá podlaha je príjemná, môžeme na nej bez obáv chodiť na boso a neprechladneme. Podlahové kúrenie zaiste ocenia aj rodiny s malými deťmi, ktoré si rady hrajú na podlahe, plazia sa apod.
  • Teplo je rovnomerne rozložené po celom byte. V prípade krbu alebo radiátorov teplo sála vždy z jedného miesta a na každom konci miestnosti je potom rozdielna teplota. S podlahovým kúrením je ale aj v tom najzadnejšom kúte príjemne.
Kombinácia elektrického podlahového kúrenia a krbových kachlí

Teplá podlaha je v rýmařovských drevostavbách samozrejmosťou

Naše typové domy sú navrhnuté tak, aby boli komfortné a zároveň úsporné. Preto v nich nechýba elektrické podlahové kúrenie. Nie je sa treba báť vykurovania na elektrinu, v moderných izolovaných domoch prekúrite minimum a Vaše mesačné účty sa budú držať veľmi nízko. Elektrická podlahovka má oproti tej teplovodnej výhodu v tom, že začína takmer okamžite kúriť.

V teplovodnom podlahovom kúrení sa najskôr musí ohriať voda (funguje vlastne na rovnakom princípe ako klasické radiátory) a až potom z neho sála teplo. Elektrina je naďalej výhodná v tom, že je zavedená v každom dome, kdežto plynovú prípojku mať nemusíte. Vďaka elektrickému vykurovaní taktiež budete mať výhodnejšiu sadzbu elektriny pre celý dom.

Podlahové kúrenie je veľmi ľahko regulovateľné. Pozostáva z okruhov, ktoré väčšinou tvoria jednotlivé miestnosti, veľké priestory potom rozdeľujeme napríklad na 2 okruhy. Sami si nastavíte teplotu každého okruhu tak, ako vám to vyhovuje. Domy KUBIS 74, KUBIS 631, KUBIS 632, LARGO 85 a LARGO 98 majú v základnej cene taktiež inteligentnú domácnosť SIEMENS, ktorá si stráži nie len teplotu, ale taktiež vetranie. Za príplatok môžete domácnosť ovládať aj smartfónom.
  • Kombinácia elektrického podlahového kúrenia a krbových kachlí
  • Drevostavba DIMENZE 96