Upravit stránku

Rad typových domov KUBIS sa v roku 2015 rozrástol o novinku – KUBIS 77. Jednoduchý tvar a moderný vzhľad zaujme všetkých záujemcov o nové bývanie. Určite oceníte aj výbavu tohoto domu, ktorá je už v základe veľmi bohatá - nechýba tepelné čerpadlo pre úsporné vykurovanie a rekuperácia pre čerstvý vzduch v interiéri počas celého roka. 

Na jar roku 2015 sme postavili na slovenskom Záhorí prvý KUBIS 77. Majitelia sú s ním maximálne spokojní, a to ako s dispozíciami, tak s nákladmi na prevádzku domu. Vykurovanie ich mesačne stojí len 14 až 16 eur.

KUBIS 77 v Záhorí

Aký je KUBIS 77?

Už sme naznačili, že tento KUBIS vyniká hlavne svojou jednoduchosťou. Vďaka tomu maximálne využije každý meter podlahovej plochy. Chce svojim majiteľom ponúknuť predovšetkým pohodlné, úsporné bývanie. Svoje miesto si v ňom nájde každý člen domácnosti. Konkrétne v tomto dome si majitelia želali na prízemí priestrannú obývaciu izbu s jedálňou a oddelenou kuchyňou. Drevostavby sú ale veľmi variabilné, a tak si môžete dispozície prispôsobiť podľa svojich predstáv - napr. spojiť kuchyňu s obývacou izbou a získať tak ďalšiu miestnosť, ktorá poslúži napríklad ako pracovňa alebo na staré kolená ako spálňa. Na poschodí sa nachádzajú 3 izby, kúpeľňa, šatňa a dostatok úložného priestoru.

Zvoľte si úsporné bývanie

Majitelia si KUBIS vybrali predovšetkým kvôli jeho nízkej energetickej náročnosti a dobrej vybavenosti. Rekuperácia sa postará o pravidelné vetranie, ktoré je v každej novostavbe mimoriadne dôležité. Pritom nedochádza k strate tepla tak, ako keby ste vetrali oknami. K energetickej úspornosti z najväčšej časti prispieva tepelné čerpadlo, ktoré majiteľom za vykurovanie ušetrí veľa peňazí. Tepelné čerpadlo Daikin na princípe vzduch-voda je skombinované s podlahovým kúrením v prízemí a priamotopmi na poschodí.

Zmeny v typovom projekte

Rodinný dom na Záhorí má oproti typovému projektu navyše garáž. To je ďalším dôkazom toho, že sa nebránime individuálnym úpravám domu a radi vám vyhovieme takmer vo všetkom. Ďalším želaním klienta bola pergola nad terasou.

Ako prvé vás na dome zaujmú drevené obklady fasády. O tienenie sa starajú vonkajšie žalúzie Isotra. Zabraňujú prehrievaniu interiéru aj v počas najväčších horúčav.

Prohlédněte si KUBIS 77 v Záhorí