Upravit stránku

Bývate v staršom dome a už dlhšiu dobu zisťujete, že nevyhovuje vášmu životnému štýlu? S takýmto pocitom sa u starších domov stretávame pomerne často. A nie je sa čomu diviť. Zlá hydroizolácia spodnej stavby má za následok vzlínajúcu sa vlhkosť v stenách a vznik plesní, ktoré ohrozujú naše zdravie. Nevyhovuje ani vnútorná dispozícia domu. Dnes chceme mať v miestnostiach svetlo, chceme ich mať otvorené. Toho sa pri starších domoch bohužiaľ nedočkáme. A pokiaľ chceme tieto dispozície zmeniť, narazíme na problém s nosnými stenami.

Rekonštrukcia starého domu má snáď jedinú výhodu. Nemusíte meniť miesto bydliska, v ktorom je Vám príjemne. Pokiaľ bývate v centre mesta, len ťažko zoženiete stavebnú parcelu, ktorá by sa lokalitou podobala súčasnému bydlisku. Musíte sa uspokojiť so satelitným mestečkom, ktoré je ale stále lukratívne.

Nová drevostavba – všetko sa riadi podľa Vás, už od základov

Zatiaľ čo pri starom murovanom dome (aj keď už je po rekonštrukcii) nikdy neviete, aký kostlivec na Vás vypadne, nový dom je hra na istotu. Kvalitné základy, hydroizolácia, moderné materiály a postupy. Všetko ale nie je len v konštrukcii domu, ale tiež vo voľnosti. Voľnosti, ktorú Vám stavba nového domu poskytuje. Chcete terasu, obývaciu izbu s kuchyňou, veľkú kúpeľňu, alebo trebárs balkón? Pre RD Rýmařov nie sú Vaše individuálne požiadavky žiadny problém. Takže typový dom vo výsledku vôbec nemusí byť typový!

Ak porovnáme náklady na rekonštrukciu domu s novou drevostavbou, nebudú sa až tak líšiť. Hydroizolácia zateplenia, výmena strechy, priečok, vybavenia a mnoho ďalších vecí je pri rekonštrukcii domu finančne náročné a Váš počiatočný odhad investície nie je takmer nikdy konečný. Pre stavbu nového domu si musíte kúpiť pozemok. Drevostavbu potom u RD Rýmařov kúpite do 85 tisíc eur.