Upravit stránku

Pozná to každý. Letné horúčavy, v ktorých sa dá len sťažka dýchať, nie to ešte vetrať. V zime zasa doma potrebujete čerstvý vzduch, ale zároveň nechcete prísť o cenné teplo. Čo by ste povedali na vetranie so zavretými oknami? V drevostavbách od RD Rýmařov je to reálne. 

Izolácia nie je všetko

Energeticky úsporné novostavby sú dnes takmer štandardom. Domy sú perfektne izolované, zateplené a poskytujú tak ideálnu tepelnú pohodu. V takýchto domoch sa však často stretávame s tím, že majitelia nevedia správne vetrať. Otvoriť raz denne na päť minút okná naozaj nestačí. Preto sme domy s označením Smart vybavili inteligentným systémom SIEMENS Synco Living.

Vetranie v pasívnom dome

Ako funguje riadené vetranie

V domoch RD Rýmařov nájdete inteligentne riadené vykurovanie a vetranie SIEMENS Synco Living. Jedná sa o vetraciu pretlakovú jednotku, ktorá nasáva čerstvý vzduch zvonka a privádza ho do interiéru. V zime jednotka studený vzduch zvonka ohrieva a dovnútra púšťa svieži, ale teplý vzduch. V lete môže jednotka fungovať presne naopak – interiér chladiť. Záleží len na Vás, ako si vetranie nastavíte. Pracuje automaticky.

V každej miestnosti si môžete nastaviť inú teplotu, Synco Living si s tým poradí. Udržuje totiž konštantnú teplotu v pomerne úzkom pásme (maximálna odchýlka teplôt je 0,2 °C, na rozdiel od bežných termostatov, kde je odchýlka 1 °C). Systém automaticky znižuje teplotu v noci. Vďaka týmto faktorom výrazne šetrí výdaje za vykurovanie.

Čo ešte Synco Living dokáže?

Systém stráži nie len dostatočné vetranie v dome, ale tiež kvalitu ovzdušia. Jeho súčasťou sú senzory hladiny CO2. Pokiaľ zistí, že sú hodnoty oxidu uhličitého príliš vysoké (ťažký, vydýchaný vzduch), automaticky sa zapína a začína vetrať. Rovnakým spôsobom systém reaguje na činnosť obyvateľov domu. Pozná, že má vyvetrať napríklad po kúpaní alebo varení.

Synco Living je možné prepojiť nie len s vykurovaním a vetraním, ale aj s klimatizáciou, roletami, alarmom alebo osvetlením. Pokiaľ máte múdry telefón, môžete ním ovládať celý systém a zautomatizovať si domácnosť.