Upravit stránku

Pokiaľ si vyberiete bungalov z radu LARGO, schodisko vôbec nemusíte riešiť. Pokiaľ ste si ale vysnívali poschodový dom, schodisko bude jeho neoddeliteľnou súčasťou. Nejedná sa len o obyčajný spojovací prvok medzi poschodiami. Musí byť perfektne premyslené, aby plnilo svoj účel, zaberalo čo najmenej mesta a zároveň bolo atraktívne na pohľad.

Schodisko sa rázom stane dominantou interiéru. V RD Rýmařov to veľmi dobre vieme, a tak pri navrhovaní dbáme na tie najmenšie detaily. Rešpektujeme vnútorné dispozície stavby, chod domu aj priania budúcich majiteľov.

Schodisko

Aké schodiská nájdete v rýmařovských drevostavbách

Neponúkame žiadne univerzálne schodisko. Kasard (naše výrobné stredisko interiérových dverí a schodov) ho vždy navrhuje do konkrétneho domu podľa vnútorných dispozícií. Projektovanie schodiska určite nie je jednoduchá záležitosť. Drevostavba má však veľkú výhodu v tom, že nemusíme riešiť jednotlivé vodorovné rady tehál. 

Projektant rieši hlavne bezpečnosť, statiku a pohodlnosť používania schodiska. Ako investor ale môžete vyberať z niekoľkých typov schodísk - samonosné priame, lomené, s podestou, s podstupnicami, zadlabané, sedlové a z ďalších individuálnych variant. V rýmařovských drevostavbách nájdete vždy schodisko z masívnej bukovej škárovky. Tá vzniká rozrezaním drevených fošní na hranoly a ich zlepením, čím sa predchádza nežiadúcemu pnutiu a schody sú vďaka tomu pevnejšie a bezpečnejšie. 

Prispôsobte si schodisko k podľa svojich predstáv

Ako majiteľa vás bude najviac zaujímať dizajn schodiska. Môžete ho do značnej miery ovplyvniť – vyberiete si odtieň dreva a zábradlia (drevené, kovové, sklenené).

Každý typový rad ponúka trochu iné vyhotovenie schodiska - napríklad rad domov NOVA a DIMENZE sa vyznačujú voľnosťou v umiestnení schodiska, vďaka svojej konštrukcii krovu. Obzvlášť domy DIMENZE vás upútajú svojou impozantnou galériou. Otvorené schodisko dokáže presvetliť celý interiér, dodať mu na ľahkosti a vzdušnosti. Naše domy sú veľmi variabilné a dokážu sa takmer vždy prispôsobiť vašim potrebám. Pretože staviame domy na kľúč, jediná starosť pre  vás spojená so schodiskom je výber odtieňa dreva a zábradlia. O všetko ostatné sa postaráme my.