Upravit stránku
Rodinné domy od RD Rýmařov nie sú len štyri obvodové steny z prefabrikovaných dosiek. Potom, čo ste si vybrali z katalógu rodinných domov ten pravý, Vám behom jedného mesiaca predáme dom určený k okamžitému nasťahovaniu. Na čo sa môžete tešiť a aký je rozsah dodávky?

Termofasáda zaistí úsporu energie

Obvodové steny s vnútornou izoláciou o hrúbke 120 + 40 mm a vonkajšou termofasádou s šírkou 100 mm zaistí prvotriedne tepelné aj akustické izolační vlastnosti. Vonkajšie drevené diely ako sú väznice, krokvy, nosníky a strešné podhľady ošetríme lazúrovým náterom, to všetko vo farbe podľa vášho výberu.

  • Súčiniteľ priestupu tepla Uw = 0,16 W / (m2.K)
  • Vzduchová nepriezvučnosť Rw = 41 dB
Na strechu príde betónová strešná krytina, prípadne pri pultovej streche profilovaná strešná tašková tabuľa z poplastovaného plechu. Nebude vám chýbať vikierové okno ani anténna taška slúžiaca pre umiestnenie satelitu alebo antény na internet. O odvod vody sa postarajú odkvapy z titánozinku a celkový vzhľad domu podtrhne pozinkované zábradlie terasových dverí v podkroví.

Okná a dvere s izolačným trojsklom minimalizujú únik tepla

Súčasťou drevostavby na kľúč sú sedemkomorové plastové okná a terasové dvere v bielej farbe s izolačným trojsklom so súčiniteľom priestupu tepla celého okna v hodnote Uw ≤ 1,0 W/(m².K), čím sa minimalizuje únik drahocenne získaného tepla. Strešné okná sú od firmy Velux.

Vchodové domové dvere s 5komorovým systémom profilov v bielej farbe s tromi závesmi a päťnásobným uzáverom poskytnú nie len vysokú bezpečnosť, ale taktiež minimalizujú tepelné straty.

Moderný interiér založený na ovarených materiáloch

Zaistíme taktiež dodanie podlahových krytín podľa vášho priania. Do obývacích miestností štandardne dodávame laminátovú podlahu alebo koberec. Schodisko je vyrobené z bukovej škárovky. V ostatných miestnostiach, ako sú kuchyňa alebo kúpeľňa, položíme dlažbu. Zaistíme tiež obloženie kachličkami do výšky dverí. Súčasťou vybavenia kúpeľne je:
  • Umývadlo so sanitárnej keramiky s pákovou batériou,
  • sprchový kút vrátane batérie so sprchovou hadicou a ružicou,
  • vaňa s pákovou batériou a so sprchovou hadicou a ružicou,
  • kombinované WC,
  • ventilátor pre odvetranie a zaistenie optimálnej vlhkosti vzduchu.
Interiér rodinného domu prejasnia tradičné dyhované drevené dvere KASARD s rozetovým kovaním. Obložková zárubňa s protihlukovým priebežným gumovým tesnením zaistí súkromie a kľud vo všetkých miestnostiach.
 

Sofistikovaný systém vykurovania a vetrania, elektroinštalácia a pokročilá protipožiarna ochrana – to všetko v cene štandardnej dodávky!

O teplú vodu sa postará elektrokotol so zásobníkom o objeme 160 l a teplo bude po dome rozvádzané pomocou radiátorov s termostatickými ventilmi. Ďalšou možnosťou vykurovania je elektrické podlahové kúrenie. Nemusíte zháňať elektrikára, postaráme sa ako o slaboprúdovú tak silnoprúdovú elektroinštaláciu, ktorá zahŕňa:

Súčasťou rozsahu dodávky je taktiež inštalácia vody a odpadov, rovnako ako príprava prípojky pre práčku a umývačku. Prívod čerstvého vzduchu bez nutnosti vetrať zabezpečuje pretlakové vetranie. Získate stály prísun čistého vzduchu, čo ocenia nie len alergici. Dodávka zahŕňa taktiež pokročilé prvky protipožiarnej bezpečnosti vrátane detektoru dymu a signalizačného zariadenia. Po dokončení montáže domu sa