Upravit stránku
V byte alebo v dome je dôležitý každý centimeter plochy. Riešime, či potrebujeme šatňu, či musíme mať tak veľkú kúpeľňu alebo či sa do predsiene zmestí všetko, čo potrebujeme... Pritom je v dome toľko prvkov, ktoré nám pri správnej organizácii dokážu ušetriť miesto. Jedným z nich sú interiérové dvere. Viete, aké si môžete zaobstarať?
Interiérové dvere KASARD

Keď chcete získať čo najviac priestoru

Máte radi jednoduchý, čistý dizajn? Presvetlený interiér, minimalistické a zároveň praktické riešenia? Potom sa Vám určite zapáčia posuvné dvere. V posledných rokoch sú veľmi obľúbené a niet sa vôbec čomu čudovať. Nemusíte totiž robiť žiadne kompromisy. S posuvnými dverami získate maximum miesta. Sú veľmi variabilné - či už chcete jednokrídlové, alebo dvojkrídlové dvere, posuvné do puzdra alebo po stene. 

Pre drevostavbu sú ideálne posuvné dvere pred stenu, ktoré nevyžadujú veľké stavebné úpravy. Pohybujú sa po špeciálnom pojazdnom mechanizme. Nezaberú veľa miesta - pred priestor, kam sa dverné krídlo posúva, môžete umiestniť napríklad skriňu alebo komodu. Ďalším variantom sú posuvné dvere do zárubne. Súčasťou týchto dverí je vždy jedno pevné krídlo, na ktoré sa to druhé posúva.

Posuvné dvere KASARD
Posuvne dvere KASARD

Keď chcete ušetriť

Ak máte v dome dostatok priestoru a nepotrebujete riešiť každý centimeter, určite sa uspokojíte s nestarnúcou klasikou, otočnými dverami. Rozhodne to ale neznamená, že také dvere musia byť nudné. Naopak! Čo ste ušetrili na mechanizme, neváhajte investovať do dizajnu dverí. Vyberte si kvalitný materiál, zlaďte povrch dverí s podlahou a rámami okien a pohrajte sa aj so sklenenou výplňou.

Otočné dvere

Až budete otočné dvere vyberať, pamätajte, že by sa mali otvárať ideálne vždy smerom do miestnosti. Je dobré mať aspoň čiastočnú predstavu o tom, ako bude miestnosť usporiadaná. To vám pomôže rozhodnúť sa, či zaobstarať otočné dvere v pravej alebo ľavej variante.

TIP: Viete, či potrebujete ľavé, alebo pravé dvere? Postavte sa čelom k dverám tak, aby ste videli pánty, dvere sa teda otvárajú smerom k vám. Podľa toho, na akej strane sú pánty, jedná sa o danú variantu dverí. Interiérové dvere by však mali byť zobrazené už v projekte domu. Máte teda o jednu starosť menej.

Keď chcete neobvyklé riešenie

Pre tých, ktorí chcú mať domov nabitý originálnymi, nevšednými kúskami, sú tu tak trochu nevšedné varianty dverí. Napríklad celosklenené dvere pôsobia v interiéri veľmi luxusne. Tiež opticky zväčšujú priestor. Počítajte ale s tým, že si za ne priplatíte a budete ich často leštiť. 

Veľmi čistým dojmom potom pôsobia tzv. bezfalcové dvere, kedy dverné krídlo zapadá celou svojou hrúbkou do zárubne. Dvere potom opticky splývajú so stenou a nijako nevyčnievajú. Jedná sa o veľmi moderné riešenie interiérových dverí.

V drevostavbách RD Rýmařov dbáme na každý detail a interiérové dvere nie sú výnimkou. Všetky dvere vyrába naše výrobné stredisko KASARD na zákazku do daného domu. Majitelia si vyberajú, aký typ dverí chcú a samozrejme tiež, ako majú vyzerať. Pozrite sa na kompletnú ponuku dverí KASARD >> 
Celoskleněné dvere
Atypické dvere