Upravit stránku

Domov. Každý z nás si v hĺbke duše uchováva predstavu o perfektnom bývaní, kde sa bude cítiť šťastne a spokojne. A zrazu nastane okamih, kedy spravidla s partnerom, alebo celou rodinou stojíte na prahu rozhodovania, aký dom si vlastne pre spoločné bývanie zaobstarať. 

Neviete, ako by mal Váš budúci domov vyzerať?

Ak nemáte jasnú predstavu, ako by mal Váš dom vyzerať a radi sa inšpirujete už postavenými domami, potom je pre Vás vhodným riešením stavba typového domu. Obzvlášť v prípade, že nechcete investovať do drahšieho projektu, a teda aj výstavby. Potom sa stačí posadiť do pohodlného kresla alebo si sadnúť k počítaču a prelistovať si katalóg rodinných domov

Bungalovy
Katalógom rozhodne neodzvonilo! Vďaka nim máte spravidla okamžite jasno o svojom budúcom domove. Vyobrazené domy totiž obsahujú všetky najdôležitejšie informácie od rozmerov, pôdorysu, pohľadov až po cenu.  

Aké benefity so sebou typový dom prináša?

Jeho obrovskou výhodou je, že po prvom zahliadnutí v katalógu si ho môžete prezrieť na vlastné oči. Áno, jedná sa o typové domy, ktorým svedčia modelové podmienky a pozemky, ale zároveň to sú domy, ktoré sú preverené nespočetným množstvom rodín, ktorým vyhovujú. Vďaka tomu tak nehrozia žiadne problémy, ktoré by Vám mohli bývanie znepríjemniť.

Pozemok - faktor, ktorý hrá dôležitú úlohu

Atypická drevostavba

Aby ste predišli prípadným komplikáciám, zvoľte typový dom len v prípade, že vlastníte takmer dokonalý pozemok. Ak máte predsa len špecifickejší pozemok, musíte sa zamerať na výber vhodného domu. Na úzke či menšie pozemky sa hodia domy s menšou zastavanou plochou, ako sú napríklad domy KUBIS. Väčšiemu pozemku pristanú bungalovy.

Pamätajte, že nevhodná orientácia alebo svahy sú dôležité faktory, ktoré rozhodujú o úspešnom napojení na inžinierske siete. A nezabúdajte na to, že pre každú oblasť je striktne stanovený územný plán, ktorému sa musí stavba podriadiť.

Len v základnej ponuke RD Rýmařov nájdete cez tri desiatky typových projektov. A ak k tomu pripočítate doplnky a ďalšie možnosti úprav, potom dôjdete k naozaj rozmanitému množstvu rôznych možností riešenia. Chceme, aby ste bývali v dome podľa svojich predstáv. A práve vďaka Vašim individuálnym požiadavkám sa nám darí stavať domy, ktoré sú neopakovateľným originálom.

Aj typový dom môže mať originálnu tvár

Typový dom prispôsobíme vašim želaniam. A to od drobného vyladenia detailov a doplnkov, akými sú arkiere, balkóny, rôzne typy striešok, rozmanité pergoly alebo garážové státie až po zmenu vnútornej dispozície domu. Napríklad doplnenie priečok pre zvýšenie súkromia pre nás nie je žiadny problém, a to v prípade akejkoľvek miestnosti.

Keď je individuálne riešenie jasnou voľbou

Máte od detstva jasnú predstavu o svojom budúcom bývaní, ktorá si dokonale sadla aj s tou partnerovou? Potom určite zvoľte individuálny projekt svojho bývania, ktorého výsledkom bude dom, ktorý splní Vaše očakávania do toho posledného detailu.

Pripravte si však dostatok financií. Medzi nákladnejšie patrí nielen samotný projekt, ale aj následná výstavba. Ale nebojte sa, rozhodne sa nejedná o žiadne nedosiahnuteľné sumy. Buďte však pripravení na všetko. Predovšetkým na to, že počas realizácie môže dôjsť k určitým zmenám, dôsledkom ktorých bude vyššia investícia. Riešením spravidla býva ušetrenie a zníženie požiadaviek na iných častiach stavby, preto je potrebné byť veľmi flexibilný.

NOVA 101
Individuálne projekty pre nás nie sú žiadnou prekážkou. Naopak sú tým, čo nás posúva dopredu. Neustále premýšľame a realizujeme nové doplnky a dizajnové prvky, ktoré vytvárajú jedinečnosť Vášho bývania.

Obráťte sa na nás, či už máte výsledný projekt v rukách alebo len v hlave. A čakáte na projektanta, ktorý Vám ho prenesie nielen na papier. Vytvoríme Vám návrh aj s cenovou ponukou. Výsledkom bude navrhnutý pôdorys, pohľady a rez domu. Potom prebehnú spoločné konzultácie, ktoré sa môžu stať začiatkom vzájomnej spolupráce. A ak všetko vyjde, tak začneme stavbu.  

Výber vysnívaného domova vždy prispôsobte nielen Vašim predstavám, ale aj možnostiam. A predovšetkým realite. Tá nás síce v istých predstavách obmedzuje, ale zároveň nás posúva smerom dopredu vymýšľaním nových možností a prístupov. A len tak môžu vznikať také domy, na ktorých stavbu budete spomínať radi. A konečne nájdete miesto, ktoré si zaslúži pomenovanie domov