Upravit stránku
Plánujete stavať rodinný dom a zaujíma Vás, v ktorom ročnom období je najlepšie začať? Takmer každý stavebník by Vám odpovedal, že najvhodnejším obdobím je jar. Teploty sú priaznivé – nie je ani zima, ani teplo, čo prospieva stavebným materiálom. Jediné, čo by mohlo stavbu pozastaviť sú dlhodobé zrážky a po zime podmočená pôda. V zime je stavba takmer nemysliteľná. Toto všetko platí ale iba v prípade murovaných domov. Drevostavby sú na tom oveľa lepšie – nezastaví ich totiž ani mráz!

Drevostavba si nevyberá. Nevadí jej teplo, ani zima

Pri stavbe murovaného domu sú stavitelia veľmi ovplyvňovaní počasím. V zime sa väčšinou nič robiť nedá, stavebné materiály majú doporučené pracovní teploty (väčšinou do 5 °C).

Skiareal Pstruží
To isté platí v lete pri veľkých horúčavách, kedy materiály príliš rýchlo schnú, čo nepriaznivo ovplyvňuje ich vlastnosti. Ale pri drevostavbách to je inak. Môžeme ich stavať po celý rok, čo je jedna z ich najväčších výhod. Zvládneme montovať aj v hlbokých mrazoch. Dôkazom je napríklad skiareál Pstruží v Beskydách, kde nás nezastavila zima ani sneh. Dokonca zvládame montáže aj v -15 °C! A to už je nejaká zima, nemyslíte?

Prečo môžeme montovať aj v zime?

Mráz nám oproti murovaným stavbám hreje do karát. Viac než zima nám totiž vadí dážď, ktorý v zime zas tak nehrozí. Stavbu nemusíme nechať premrznúť (moderné murovacie systémy taktiež nevyžadujú premrznutie, ale táto podmienka je v ľuďoch stále veľmi zakorenená), nenechávame ju stáť ľadom a práce na seba pekne nadväzujú. Pre Vás ako investora môže byť táto výhoda drevostavby rozhodujúca.

Celý rok môžeme stavať vďaka nášmu špeciálnemu systému prefabrikovaných panelov. Steny domu vyrábame v rýmařovských halách a na miesto stavby ich dovezieme aj s oknami a dverami. Začíname montovať hornú stavbu či je mráz, alebo teplo. Používame totiž suché technológie, ktoré nepotrebujú schnúť. Montáž hornej stavby domu máme vďaka tomu hotovú do 1 mesiaca.

Pokiaľ sa rozhodnete pre drevostavbu, buďte si istí, že Vás nebude obmedzovať počasie. Prekážku pre nás nepredstavujú ani tuhé mrazy.

  • Skiareál Pstruží - montáž
  • Skiareál Pstruží
  • Skiareál Pstruží - montáž