Upravit stránku

Drevostavby sú nepochybne príjemným bývaním. Nielenže sú moderné a chránia životné prostredie, ale taktiež sú finančne dostupné. Drevostavba na vás môže pôsobiť ako ideálne, vysnívané bývanie. Nemá však nejakú vadu na kráse? Nejakého kostlivca schovaného v skrini, v komore, na povale, alebo že by v špajzy? Zatiaľ sa žiadny neobjavil. Aj keď drevostavba disponuje množstvom týchto úložných priestorov. A práve úložnými priestormi sa budeme v nasledujúcich riadkoch zaoberať.

Pamätáte si na svoje strašidelné zážitky z detstva, keď vás babička poslala do pivnice pre zemiaky? Ten pocit, keď všade okolo vás bola tma, zatuchnutý vzduch, pavučiny a kopa starých vecí.

V drevostavbách pivnice nie sú, preto sa deti nemusia báť žiadnych strašidiel, a nemusia po ceste do pivnice dokazovať svoju odvahu. Čo ale so všetkými vecami, ktoré potrebujete schovať? Po lete ležadlá, záhradný stôl so stoličkami, po zime zase lyžiarsku výbavu?

 

Povala v bungalove hravo nahradí pivnicu

Áno, aj jednopodlažný bungalov naozaj môže mať povalu. Moderné bungalovy sú ideálnym variantom bývania pre rozľahlejšie pozemky. Bungalov priamo nabáda pre vybudovanie pochôdznej povaly. Na povale potom môžete uskladniť sezónnu výbavu, staré oblečenie a rôzne ďalšie nepotrebné veci. Navyše na povale nehrozí vznik vlhkosti a plesne.

Rozhodujete sa medzi murovaným domom a drevostavbou? Potom by ste mali vedieť o zaujímavej výhode drevostavby. Drevostavba ponúka viac úžitkovej plochy, než murovaný dom o rovnakej rozlohe. Obvodové steny drevostavby sú užšie oproti tehlovým, čo vám oproti klasickému murovanému domu vykúzli až 20 % miesta navyše.

Vzdušné, moderné bývanie

Trendy v bývaní si v súčasnosti vyžadujú vzdušnosť a rozľahlosť. Namiesto klasických skríň vsaďte na skrine vstavané, ktoré vám ušetria množstvo priestoru a stanú sa luxusným doplnkom interiéru.

Potrpíte si na originálne a precízne prevedenie nábytku? Navrhnite si svoj vlastný nábytok na mieru, ktorý bude vyhovovať presne vašim potrebám. Fantázií sa medze nekladú, okrem dreva môžete využiť taktiež sklo, zrkadlá a rôzne kovové prvky. S návrhom vlastného nábytku vám poradí architekt, ktorý vyladí prípadné nedostatky a dotiahne váš originálny nábytok k dokonalosti.

 

A čo poschodové domy?

Na rozdiel od bungalovov, v poschodových domoch je významným prvkom schodisko. Pod ním sa totiž zvyčajne budujú komory so skoseným stropom. Komory poskytujú dostatok úložných priestorov pre všetky veci, ktoré nechcete mať neustále na očiach. Pokiaľ sa ale rozhodnete pre vzdušné schodisko, nezúfajte. Dá sa pod neho totiž zabudovať vstavaná skriňa, vďaka ktorej efektívne využijete každý kúsok z priestoru vášho nového bývania.

 

Zistite, ako sú vyriešené úložné priestory v jednotlivých drevostavbách z nášho katalógu.