Upravit stránku

Kupujete si vysnívaný dom, každú voľnú chvíľu aj euro vkladáte do príprav, aby Vaše hniezdočko bolo tým najútulnejším miestom na svete? Tak nezabudnite zabezpečiť to, aby ho v budúcnosti nenavštívila straka. Už ste zvažovali, ako dom zabezpečiť pred nechcenými návštevníkmi? Ak nie, je najvyšší čas. Poďme sa preto spoločne zamerať na možné spôsoby ochrany Vášho domu.

Policajné štatistiky uvádzajú, že rodinné domy zlodejov stále lákajú. Jedná sa o desiatky vlámaní mesačne a to, čo zaberá najlepšie, je prevencia. Preto zvoľte taký systém ochrany, ktorý zlodeja od zamýšľaného činu odradí. Dodatočné pátrania po páchateľovi sú vo väčšine prípadov bezvýsledné a Vy už svoj televízor ani nový laptop so všetkými fotkami a dokumentami nikdy neuvidíte.

Kde teda začať?

Vstupné dvere do domu môžu zachrániť všetko.  Až 70 % zlodejov ich totiž vníma ako ľahkú prekážku. Pritom 80 % potvrdzuje, že bezpečnostné dvere by dokázali prekonať len s veľkými problémami. A čo z toho vyplýva? Zdá sa to až nemožné, ale mnoho domácností si stále nestráži ani tak základný bezpečnostný prvok, akým sú vchodové dvere. U nás v RD Rýmařov sú naopak samozrejmosťou. Už v prevedení domu STANDARD sú súčasťou dodávky ochranné vstupné dvere s trojbodovým zámkom a bezpečnostnými uzávermi.

KUBIS
KUBIS

Ďalšou Achillovou pätou domov sú okná. Predovšetkým francúzske okná na záhradnú terasu a podobne. Tu sa oplatí investovať do špeciálnych bezpečnostných fólií, alebo v ideálnom prípade si zaobstarať vonkajšie žalúzie, ktoré navyše môžu výborne doplniť vzhľad domu. Existujú však aj moderné spôsoby ochrany majetku, ktoré na prvý pohľad nie sú viditeľné. O to viac ich však oceníte na druhý pohľad. Teraz si priblížime systém inteligentného riadenia domácnosti Synco Living od spoločnosti Siemens.

Synco Living zaistí pocit maximálneho bezpečia

LARGO 98

Tento bezdrôtový systém, ktorý zahŕňa všetky prvky bezpečnosti a automatizácie domácnosti, je pre naše drevostavby perfektnou voľbou, ktorú potvrdzuje predovšetkým spokojnosť zákazníkov. Okrem monitorovania okien a dverí, ovládania svetiel a roliet zabezpečuje navyše aj reguláciu vykurovania, chladenia a prípravu teplej vody.

Synco Living počíta s našou zábudlivosťou. Keď pred odchodom z domu zapnete monitorovanie, okamžite Vám ukáže, ktoré okná zostali otvorené. Dokáže toho však oveľa viac! Zvládne zlodeja pekne poťahať za nos. Po dobu Vašej neprítomnosti spustí simuláciu prítomnosti osôb, pričom centrálna jednotka zapína a vypína interiérové osvetlenie, aby vytvorila ilúziu, že je niekto doma. A pokiaľ sa aj napriek tomu niekto dovnútra vláme, jednotka ihneď spustí alarm.

 

Pre kľudný spánok bez obáv

Je tu riešenie aj pre Vaše obavy z nebezpečných zvukov. Pre tieto prípady je tu tlačidlo „panika“ nachádzajúce sa hneď vedľa Vašej postele, ktoré môže zapnúť osvetlenie v celom dome, vytiahnuť vonkajšie rolety a podobne. Všetko je možné pohodlne naprogramovať pre pocit maximálneho bezpečia. A v neposlednom rade Vás ochráni aj pred požiarom vďaka inteligentnému detektoru dymu a hlasnému alarmu. Centrálna jednotka Vás môže o nebezpečenstve informovať dokonca aj prostredníctvom SMS, pageru alebo e-mailu.