Upravit stránku
Stáva sa vám, že keď zavriete oči, prepadnú vás nočné mory v podobe rôznych nehôd, ktoré sa môžu týkať vášho domova? Ste tak neustále prenasledovaní strachom a nervozitou? Potom je na čase tomu urobiť koniec. A pomocou jednoduchých tipov z vás celkom určite opadnú mučivé nočné mory. A vy tak konečne môžete objavovať nielen svet snov, ale predovšetkým si vychutnať tú najkrajšiu rodinnú atmosféru
DRAGON

Nedobytná pevnosť za každú cenu

Sú vaším strašiakom zlodeji? Potom využite toho, že aj práca zlodejov má svoje slabé miesta, ktoré sa týkajú prekážok, objavujúce sa už pred prahom vášho domova. Áno, hovoríme o vstupe do rodinného sveta, ktorý chráni vašu bezpečnosť a súkromie.

Drvivá väčšina vlámaní prebehne cez hlavné dvere. Preto je veľmi dôležité, vybrať tie najspoľahlivejšie. Odporúčame si zaobstarať bezpečnostné dvere tej najvyššej kvality. Poskytnutá ochrana dverí sa rozdeľuje do šiestich kategórií. A v tomto prípade sa rozhodne oplatí mieriť do tých najvyšších kategórii.

Keď príde na scénu neviditeľný ochranný prvok...

Lákadlom sa však stávajú aj balkónové dvere a okná. Ak chcete znížiť úspech na preniknutie zlodejov do vášho objektu, potom vybavte okná špeciálnymi bezpečnostnými fóliami. Tie neovplyvňujú celkový charakter stavby a disponujú vysokou svetelnou priepustnosťou. Jednoducho sa jedná o želiezko v ohni proti narušiteľom zákona.

Spomínané fólie vedú na stupienkoch atraktivity pred mrežami. Avšak aj tie sa dnes vyrábajú v mnohých variáciách, ktoré vás môžu milo prekvapiť svojim vzhľadom. Tie môže svedčať napríklad oknám v pivnici a prízemí. 

Ďalšou možnosťou je inštalácia elektrického alarmu, ktorý poskytuje pomoc práve vo chvíľach, kedy ostatné bezpečnostné prvky už zlyhali. 

Drevostavby RD Rýmařov

Ráčte do sveta snov...

Pre pokojný spánok a odpočinok je najdôležitejší predovšetkým pokoj, ticho a prostredie bez rušivých svetelných prvkov. Práve pred ostrými slnečnými lúčmi alebo inými svetelnými zdrojmi vás dokonale ochránia rôzne typy tienenia. A nielen to. Zároveň vytvárajú ochrannú bariéru proti zlodejom.

Vyberať si môžete naozaj z veľmi širokého spektra rôznych druhov. Vonkajšie žalúzie dotvárajú celkový charakter domu a úspešne regulujú slnečné lúče. Taktiež vonkajšie rolety poskytnú ochranu pred svetlom a nechcenými zvedavými pohľadmi susedov a okoloidúcich.

Ak zvolíte vnútorné tienenie, budete sa pohybovať v sférach moderného dizajnu, pretože práve toto vybavenie dotvára celkový charakter interiéru. A poskytuje vám ten najkomfortnejší vstup do sveta snov nech už si vyberiete plisé, rolety, panelové steny, vnútorné žalúzie alebo drevené žalúzie.

Najlepší odpočinok? Záleží na detailoch...

Pri zariaďovaní domova dbajte na správnu orientáciu jednotlivých izieb. Spálňa, či miestnosti, kde plánujte odpočinok, sa vám najlepšie odvďačia pri orientácii na východnú, západnú alebo severnú stranu. Východná strana poskytne benefity vo forme vychádzajúcich lúčov a pri zaľahnutí v noci nebude v miestnosti nepríjemné teplo. 

Kvalita odpočinku a spánku je závislá na usporiadaní jednotlivých kusov nábytku a detailov. Spálňa by mala byť skôr vzdušná s minimom nábytku a ďalších doplnkov. Zásadné sú zemité a nevýrazné farby, tlmené svetlo, poriadok a kvalitný, vetraný vzduch. Vyhnite sa tiež veľkému množstvu rastlín.

Dôkladne si premyslite orientáciu postele. Dbajte nielen na kvalitné prevedenie, ale taktiež na vhodné umiestnenie. Posteľ by mala byť prístupná z oboch strán, ukotvená čelom k stene a nemala by byť priamo pod oknom. To je v súlade so zásadami tradičného čínskeho učenia Feng-šuej. Odmenou by vám tak mal byť plnohodnotný a kvalitný odpočinok

Rodinná atmosféra, ktorú vám nikto neukradne...

Nech sa rozhodnete využiť akéhokoľvek typu ochrany, výsledkom bude kvalitne strávený čas s rodinou a priateľmi, ktorý nebude ohrozený žiadnymi vtieravými myšlienkami. A váš život tak bude naplnený radostnými okamžikmi, ktoré vám nikto nenaruší.
Interiér drevostavby