Upravit stránku

Ste vyznávačmi zdravého životného štýlu? Potom Vašej  pozornosti určite neunikne aktívne športové vyžitie, vyvážená pestrá strava, kvalitný spánok a odpočinok. A ako by v prísnych merítkach zdravého životného štýlu obstál Váš domov? Neskrýva v sebe náhodou nejaké skryté nebezpečenstvo, ktoré by mohlo bývanie vo Vašom dome znepríjemniť?

Domov by totiž mal byť miestom, kde sa budete cítiť bezpečne, bez akéhokoľvek pocitu ohrozenia. Práve naopak, doma by ste sa mali cítiť najkomfortnejšie. Nie nadarmo sa hovorí, všade dobre, doma najlepšie. Len vtedy na Vás bude spoza všetkých rohov dýchať atmosféra rodinnej spolupatričnosti. Preto je potrebné domovu dopriať pozornosť a starostlivosť, ktorú nám vráti zdravým a bezpečným prostredím. 

Moderné bývanie

Lesk a žiara, ktorá oslní nejednu návštevu

V prvom rade je dôležité, aby sa Váš priestor trblietal leskom uprataných a čistých povrchov. Každodenne by sme mali vykonávať ľahké upratovanie najčastejšie využívaných plôch, kam patrí napríklad kuchynská linka, umývadlá a stoly. Do veľkého upratovania sa pustite raz týždenne. Dôkladne umyte všetky povrchy, povysávajte, vytrite podlahy a nedajte tak šancu ani sebemenšiej smietke
Domáca pohoda

Svet snov a odpočinku na dosah

Zabúdať by ste nemali taktiež na výmenu posteľnej bielizne. Pretože nie je nič príjemnejšie, než si ľahnúť do čistých a voňavých perín. Iba vtedy sa nestanú domovom roztočov a Vás potom nebude trápiť nádcha alebo nepríjemné vyrážky. Razom preniknete nielen do sveta snov, ale predovšetkým do sveta kvalitného a hlbokého spánku. Každý nový deň tak budete môcť privítať s energiou, vďaka ktorej si budete môcť vychutnávať rozmanité životné okamihy. 

 

Každý centimeter látky sa počíta

Nezabúdajte tiež pravidelne meniť uteráky, utierky a hubky. Starostlivo zvážte, koľko textílií sa vlastne do Vášho domu hodí. Okná nemusíte zdobiť len záclonami a ťažkými závesmi. Vybrať si môžete z rozmanitých druhov moderného tienenia, ktoré pozdvihne štýl interiéru. A vy sa tak zbavíte ďalšieho potenciálne nebezpečného miesta, kde sa môžu usídliť nepríjemní škodcovia. 

Čalúnený nábytok vymeňte za ten, z ktorého ľahko stiahnete návlek po menšej, alebo aj väčšej nehode, a budete ho tak môcť vyprať. To sa týka predovšetkým poťahov na matracoch, sedačkách a kreslách. Pretože nie vždy vyhráte boj s nepríjemnými škvrnami len s kefou v ruke. 

Zhlboka sa nadýchnite a vychutnajte si čerstvý vzduch

Pravidelný prísun čerstvého vzduchu zamedzí tomu, aby ste sa cítili unavený. A nielen to. Vetranie je tiež obstojným bojovníkom proti vzniku vlhkosti a následnému vzniku plesní. Tie môžu veľmi negatívne pôsobiť na Vaše zdravie. Preto jej nedajte ani tú najmenšiu šancu, aby ohrozila Váš priestor. Najrizikovejším miestom je kúpeľňa, tú podrobujte pravidelnému upratovania a taktiež vetraniu.

Krásnym estetickým pomocníkom pre udržanie kvalitného vzduchu sú tiež rozmanité druhy rastlín. Tie nielenže zvlhčujú vzduch, ale pozitívne pôsobia na našu myseľ. A v neposlednom rade sa pýšia atraktívnym vzhľadom, ktorý esteticky poteší nejedno oko. 

Vyhnite sa chémii

Rozhodne neodporúčame preháňať to s rôznymi osviežovačmi vzduchu, vonnými tyčinkami, difúzormi a sviečkami. Pamätajte, že nie je nad kvalitný a čerstvý vzduch, ktorý sa príjemne šíry interiérom. 

Prišiel práve čas na upratovanie? Tak zoberte do ruky predovšetkým ekologické prostriedky. Domácnosť si môžete vybaviť širokým spektrom prostriedkov, vďaka ktorým bude Váš domov nielen žiarivý a čistý, ale taktiež príjemne prevoňaný bez veľkej ekologickej záťaže na prírodu. 

Domácnosť, kde sa budete cítiť dobre

Domov sa tak stane Vaším útočiskom, v ktorom budete chránený pred nebezpečenstvom. A Vy si tak budete môcť vychutnať každodenné radostné okamihy so svojou rodinou, bez toho aby ste boli v ohrození. A to nielen nebezpečenstvom, ktoré môže pôsobiť zvonka, ale predovšetkým pred tým, ktoré by mohlo byť ukryté priamo vo Vašom domove. 

Čerstvý vzduch