Upravit stránku

Čo robiť s veľkým domom? Raz si túto otázku bude musieť zodpovedať každý rodič. Keď Vás bol ešte plný dom, veľmi vás nezaujímalo, že musíte vykurovať všetky miestnosti. Ale, keď už dospelé deti vyletia z hniezda zistíte, že Váš dom je príliš veľký a prázdny. Musíte zbytočne platiť výdaje za elektrinu a za plyn. Čo takto sa poohliadnuť po novom, komfortnom a hlavne úspornom dome?

Ako by mal vyzerať dom na dôchodok?

Trúfame si povedať, že starší ľudia, seniori, nepotrebujú poschodový dom alebo podkrovie. Každodenné plahočenie sa do schodov určite nie je to pravé orechové. Preto odporúčame prízemné domy, teda bezbariérový nízkopodlažný dom. Je komfortnejší nie len na samotné bývanie, ale aj na upratovanie a údržbu.

Ako si takýto bungalov zaobstarať?

Je pravda, že financovanie nového domu v pokročilejšom veku môže byť o niečo náročnejšie. Na hypotéky sa väčšinou spoliehať nemôžete. V takomto prípade je ideálnym riešením predaj súčasného domu a za utŕžené peniaze zaobstaranie domu nového. Pokiaľ sa rozhodnete riešiť situáciu týmto spôsobom, určite Vám odporúčame zaobstarať si drevodom. Do 1 mesiaca Vám postavíme nový dom na kľúč, nemusíte teda zháňať dlhé náhradné bývanie a mať tak ďalšie výdaje. Pri objednaní domu platíte len projekt a skladáte zálohu, zbytok doplatíte až pri prevzatí domu.

RD Rýmarov Vám odporúča:

Vybrali sme pre Vás bungalovy s podlahovou plochou pod 90 m2. Takáto veľkosť je ideálna – v dome máte dostatok miesta pre seba a máte izbu pre vnúčatá, keď prídu na prázdniny. Vybrané domy sa vyznačujú jednoduchým pôdorysom a prakticky riešenými dispozíciami. To samozrejme poznáte aj na výdajoch za energie, ktoré sa oproti starému domu rapídne znížia.

LARGO 85 Economy

Cez 70 m2 podlahovej plochy
77.200 € s DPH

LARGO 98

Cez 88 m2 podlahovej plochy
82.711 € s DPH

ROHE 98

Cez 83 m2 podlahovej plochy
83.111 € s DPH

LARGO 107

Cez 90 m2 podlahovej plochy
84.667 € s DPH