Upravit stránku

Bungalovy alebo jednopodlažné domy rozhodne nie sú záležitosťou posledných rokov, ako by sa mohlo zdať. Len sa na ne v ére stavania dvojgeneračných domov tak trochu pozabudlo.

Dominantou a ústredím domu je vždy obývacia miestnosť a kuchyňa, okolo ktorých sú usporiadané spálne, kúpeľne a úžitkové miestnosti. Koncepcia bungalovov vyplýva z toho, že by sa všetci členovia domácnosti mali združovať okolo rodinného krbu.

Pre koho je vhodný bungalov? Pre každého

A prečo si práve bungalovy získavajú srdcia svojich majiteľov? Dôvodov je hneď niekoľko. Najvýznamnejším plusom je asi absencia schodov. V bungalovoch nemusíte pobehovať hore dole, pretože ste si niečo zabudli. A priznajme si, že sa nám to za deň stane niekoľkokrát. Jednopodlažný dom oceníte v každom veku, nielen v starobe. Až budete mať bábätko, nemusíte ho nosiť po schodoch. Malých darebákov zase nemusíte strážiť, aby nespadli pri svojom vyvádzaní.


Po rokoch, až príde na drobné opravy, alebo k bežnej údržbe, bude sa Vám taktiež hodiť, že na odkvapy dosiahnete len z rebríku. Žiadne lešenie, ako to býva pri poschodových domoch. Čistenie odkvapov alebo oprava fasády je potom omnoho jednoduchšia.

Bungalovy od RD Rýmařov:

Zástupcom klasických bungalovov so štvorcovým pôdorysom je LARGO 98. Pomysleným stredom domu je tu obývací priestor s kuchyňou, v ktorom sa schádza celá rodina. Obývačka je prepojená s terasou. Keď na to príde, môžete mať z každej izby v dome priamy prístup do záhrady.
Bungalovy do tvaru písmene L sú priamo stvorené k vybudovaniu terasy prístupnej hneď z niekoľkých izieb. Takýto je aj dom LARGO 122, ktorý má veľmi chytro riešené dispozície. Tzv. spoločenská časť domu je oddelená od tej obytnej, takže má každý svoje súkromie.