Upravit stránku

Zatiaľ len premýšľate o novom bývaní v rodinnom dome? Prvým krokom je samozrejme výber pozemku, na ktorom bude stáť. Práve dispozície pozemku často určujú, ako bude Vaše budúce hniezdočko vyzerať. To isté sa dá tvrdiť o lokalite, kde bude dom stáť. Už pri výbere pozemku preto myslite na to, ako by mohol ovplyvniť typ Vášho domu.

Vyberáme dom z katalógu

Skôr než otvoríte katalóg domov, mali by Vaše kroky smerovať na miestny stavebný úrad. Ten Vám totiž môže dať množstvo obmedzení, podľa ktorých sa potom musíte riadiť. Často určuje napríklad typ a sklon strechy, farbu fasády, pôdorys domu, dodržanie uličnej čiary...

Až keď budete poznať tieto požiadavky, tak potom vyberajte dom. Predídete tak stavu, keď sa do niektorého domu zamilujete, ale obec Vám ho nedovolí postaviť.

1

Pokiaľ si radi listujete klasickým papierovým katalógom, napíšte nám a my Vám ho pošleme. Pri výbere berte na vedomie požiadavky stavebného úradudispozície pozemku (na malý pozemok odporúčame poschodové domy s malou základovou doskou, veľký pozemok si môže dovoliť bungalov) a samozrejme svoje nároky na bývania. Najťažšie je, že musíte premýšľať nie len o aktuálnej situácii, ale aj o situácii, ktorá nastane za 10, 20, 30 rokov…

Výber z typových domov je o niečo jednoduchší, na väčšinu vecí sme mysleli za Vás. Staviame aj atypické drevostavby, ale pri nich sa pripravte na trochu náročnejšiu a zdĺhavejšiu prípravu. Pokiaľ Vám žiadny dom z katalógu stopercentne nevyhovuje, môžeme Vám vybraný dom prispôsobiť na mieru.

Ideálne je, keď navštívite niektoré z našich obchodných centier, kde Vám poradíme. Akonáhle zapracujeme všetky individuálne úpravy, budete vedieť konečnú cenu, ktorá je nemenná až po predanie kľúčov od vchodových dverí.

Čo všetko zariadiť pred prvým  kopnutím do zeme

  • Financovanie stavby - väčšina investorov využíva výhodné hypotekárne úvery. Aj s tým Vám môžeme pomôcť.
  • Zmluva o budúcej zmluve - s  podpisom zmluvy o budúcej zmluve dostanete aj základný projekt, ktorý slúži ako podklad pre kompletnú projektovú dokumentáciu k stavebnému riadeniu. V túto chvíľu Vás tiež zaradíme do plánu realizácie domu. Už budete vedieť, kedy sa budete sťahovať.
  • Stavebné povolenie - vypracovanie projektovej dokumentácie nám trvá maximálne 7 týždňov. Ďalej záleží na dohode, ktoré podklady od nás budete chcieť zaistiť k stavebnému riadeniu. Na úradoch sme už ako doma, a tak veľmi dobre vieme, čo je treba. Radi Vám zariadime kompletné podklady pre získanie stavebného povolenia.
  • Konečná špecifikácia domu - V tejto fázy vyberáte konkrétne materiály/vybavenie domu. Dvere, podlahy, obklady, dlažby, maľovku apod. Dozviete sa na cent presne, aká bude konečná cena domu. Žiadne nadpráce.
  • Zmluva o dielo - Nasleduje uzavretie zmluvy o dielo na dodávku rodinného domu. V zmluve je zakotvená cena, termín realizácie, konečná špecifikácia dodávky a spôsob financovania.

Stavba základovej dosky

Základovú dosku nerealizuje priamo firma RD Rýmařov. Pokiaľ nie je už v cene domu, máte možnosť postaviť ju svojpomocne, alebo zvoliť svojho dodávateľa. Keď už doska v cene domu je, využívame na jej stavbu overeného dodávateľa, s ktorým dlhodobo spolupracujeme.

V prípade dosky od iného dodávateľa prídu odborníci z RD Rýmařov dosku prevziať - skontrolujú jej presnosť, všetky siete a prípojky. Pokiaľ je všetko v poriadku, začíname montovať.

Montáž rýchlosťou blesku

Montáž vrchnej stavby domu trvá maximálne 30 dní, spravidla ju ale zvládneme skôr. Máme vlastných montérov, ktorí sa stavbou drevostavieb zaoberajú každodenne. Sú zohraní, presní a rýchli. Radi Vám odpovedia na Vaše prípadné pripomienky.

Po dokončení montáže nastáva jej prevzatie investormi, teda Vami. Ešte je nutná kolaudácia, ale žiadny strach. Všetky podklady vrátane všetkých revízii Vám dodáme a Vy ich len prinesiete na stavební úrad. S RD Rýmařov je zadováženie si nového domu rýchle a bez starostí!