Upravit stránku

Rozdielov medzi drevostavbou a murovaným domom je hneď niekoľko. Pre budúcich majiteľov domov je to najčastejšie rýchlosť výstavby. Trochu sa ale zabúda na ďalšiu obrovskú výhodu, a síce tú, že drevostavby môžeme montovať pokojne celú zimu!

Žiadna zimná prestávka pre nás neplatí. Nezastaví nás mráz, sneh, ani dážď. Vďaka tomu sa zbytočne nepredlžuje doba výstavby a vy nemusíte na svoje vysnívané bývanie dlho čakať.

Mráz nám hrá do karát

Škodoradostní ľudia už možno namietajú, že v mrazoch predsa nejde betónovať. To máte samozrejme pravdu. Naše stavby ale pomyselne rozdeľujeme na dve časti. Tou prvou je základová doska, ktorú stavia náš overený a spoľahlivý dodávateľ. Doska ale cez zimu neleží ľadom ako u klasických murovaných domov. Naopak. V zime stavba ožíva.

Prichádza totiž na rad montáž hornej stavby, ktorú môžeme vykonávať až do -15 °C. A to už sú nejaké mrazy! K výstavbe drevostavieb totiž využívame len tzv. suché procesy, a tak si môžeme dovoliť aj také extrémne podmienky. Nič nemusí vysychať a vymŕzať - nehrozia teda žiadne technologické dlhé pauzy. Chladné počasie nám dokonca vyhovuje, drevo je v ňom totiž suchšie.

Na počasí nám nezáleží

Kľúčom úspešnosti je správne plánovanie. A to máme v RD Rýmarov v malíčku. Akonáhle nám náš predá základovú dosku, čakáme 3 týždne, až vytvrdne a ideme na to. Prefabrikované panely vyrábame v halách, kde nám na počasí nezáleží. Stačí ich teda priviezť na miesto montáže a začať montovať. Počas jedného mesiaca sa tak môžete sťahovať! 

Pstruží
Monzujeme aj v zime