Upravit stránku

Čo tak si kúpiť dom, ktorý sa postará, aby ste doma mali vždy čerstvý vzduch a teplo tak akurát? Ktorý presne vie, kedy si chcete domov pustiť slniečko a kedy sa najradšej chcete schovať pred svetom a mať súkromie? Čo tak odísť z domu a nevracať sa kvôli tomu, či ste skutočne vypli televíziu alebo varnú dosku. A pritom všetkom ešte ušetriť za celkovú prevádzku domácnosti. Znie to možno ako utópia, ale niečo také naozaj môžete mať. Hovorí sa tomu inteligentný dom.

Ušetríte až 30% nákladov na prevádzku domácnosti

Taktiež u RD Rýmařov si môžete vybrať z inteligentných domov. Ich súčasťou je systém automatizácie domácnosti Synco living od SIEMENS, ktorý za Vás ovláda vykurovanie a vetranie. Správna teplota a vlhkosť vzduchu totiž majú na mikroklíma najväčší vplyv. A ako to celé funguje? Úplne jednoducho. A presne v tom je ten trik.

Nie v každej miestnosti potrebujete mať cez zimu 24 °C. V spálni stačí menej, zatiaľ čo v kúpeľni privítate o nejaký ten stupeň viac... Systém Synco living reguluje vykurovanie jednotlivých miestností (zvládne ich až 12) presne podľa Vášho priania. Pre každú miestnosť stačí nastaviť požadovaný režim a Synco living sa už o všetko postará. To platí ako pre vykurovanie, tak pre chladenie. Výsledkom je optimálne zdravé mikroklíma v dome.

Bezpečný domov 24 hodín denne

Synco living sa nestará len o úspory domácnosti, ale taktiež o Vašu bezpečnosť. Zaistí monitorovanie okien a dverí, nestane sa Vám teda, že by ste odišli z domu a nevedome nechali otvorené okná. Nevítaných hostí odradíte tzv. simuláciou prítomnosti osôb, kde centrálna jednotka zapína a vypína svetlá, akoby ste boli doma. Samozrejme, že pokiaľ niekto aj tak vnikne dovnútra, Synco living spustí okamžite alarm.

  • Súčasťou bezpečnostného systému sú taktiež dymové detektory, ktoré varujú pred požiarom nie len hlasným alarmom, ale tiež formou SMS, emailom apod.
  • Bezpečnejšie sa budete tiež cítiť vďaka tlačidlu „panika“, kedy jedným tlačidlom vedľa postele rozsvietite všetky svetlá v dome. Možnosť naprogramovať aj vytiahnutie pred okenných roliet alebo vypnutie/zapnutie konkrétnych elektronických prístrojov.

Ako ovládať svoj inteligentný dom

Hovoríte si, „dobrý sluha, ale zlý pán“? Ovládať Synco living je naozaj jednoduché. Sami si nastavíte akúkoľvek zmenu v centrálnej jednotke a nepotrebujete k tomu ani počítač, ani mobil. Ku všetkému Vás navedú intuitívne tlačidlá a textové menu.

Odporúčame využívať jednotlivé režimy, tzv. scény. Napríklad keď nie ste doma, riadiaci systém stlmí kúrenie a skontroluje, či nie sú otvorené okná. Každú scénu sprevádzkujete jedným stlačením tlačidla. Synco living môžete ovládať aj diaľkovo – napríklad z dovolenky. Už sa nemusíte vracať, či ste skutočne vypli všetky spotrebiče a zapli alarm. Máte tak svoj dom pod dohľadom.