Upravit stránku

Nie je drevostavba ako drevostavba. To isté platí aj o montovanom dome. Ešte než si zaobstaráte svoj vysnívaný dom, zaujímajte sa, aká je jeho konštrukcia. Presnejšie teda zloženie obvodových stien. Drevostavbu si totiž zaobstarávate nie len kvôli rýchlej výstavbe, ale taktiež kvôli úspornej prevádzke, ktorá nezaťaží Váš rodinný rozpočet.

Úsporné domy staviame tzv. stavebnicovou technológiou. Výroba všetkých častí drevostavby prebieha vo výrobných halách v Šumperku v Českej republike. Zakladáme si na poctivej konštrukcii stien, ktorá Vám vydrží po celý život.

Filozofie rýmarovských drevostavieb

Montované domy RD Rýmarov sa vystatujú suchým procesom výstavby. Vďaka tomu môžeme stavať aj v zime, kedy majú klasické murované stavby stopku. Pripravené obvodové steny s oknami a dverami, priečkami, stropmi, strešnými konštrukciami a ďalšími prvkami dovezieme na miesto stavby, kde ich behom pár dní zmontujeme.

Základom obvodových stien je vždy konštrukcia z prvotriedneho smrekového dreva. Je opláštená sádrovláknitými doskami Fermacell a priestor medzi doskami je vyplnený minerálnou vatou. Vo vnútri panelu tak máte 160 mm izolantu. Steny vyrábame s presnosťou na milimeter - vďaka tomu je montáž rýchla a bezproblémová. Z vonkajšej strany je panel opatrený ešte termofasádou, ktorú tvorí 100 silný polystyrén. Je tak zaistená perfektná tepelný izolácia.

Zdravé bývanie s nízkymi nákladmi

Suchá výstavba má vplyv nie len na rýchlosť, akou dom postavíme, ale taktiež na Vaše bývanie. Z konštrukcie sa neodparuje toľko vlhkosti ako v klasickom murovanom dome a vnútri tak vzniká príjemné a hlavne zdravé mikroklíma. Aby ste si ho udržali 24 hodín denne a v zime pritom neprichádzali o drahocenné teplo, odporúčame mať v dome inteligentné vetranie. Pri domoch KUBIS 631KUBIS 632 a KUBIS 74 máte v cene systém riadeného vykurovania a to vrátane SIEMENS Synco Living.