Upravit stránku
Snom mnohých Slovákov je bývať vo vlastnom rodinnom dome s terasou, záhradkou a bazénom. Nikde nie je napísané, že si tento sen nemôžete splniť. Väčšinou sú najväčšou prekážkou financie. Riešením ale môže byť kompromis, ktorý bude vyhovovať celej rodine. Zaobstarať si menší dom pár kilometrov za mestom. Malé rodinné domy majú okrem nižšej zaobstarávacej ceny taktiež ďalšie výhody. Aké?

Aj v malom dome môže byť dostatok miesta pre celú rodinu

Verili by ste, že v dome s 90 m2 sa môže žiť omnoho lepšie, než v dome s podlahovou plochou 200 m2? Nezáleží totiž toľko na výmere, ako skôr na vhodnej dispozícii. Podlahová plocha sa potom stáva len číslom, ktoré nie je pre komfortné bývanie smerodajné.

Zaujímať by vás mal pôdorys jednotlivých miestností. To, ako ich môžete využiť v priebehu niekoľkých rokov, kedy sa mení vaša rodinná situácia. Je dobré vedieť, že až deti budú potrebovať väčšiu izbu, môžu sa rodičia presťahovať do menšej miestnosti. Neriešte túto situáciu ale tým, že radšej si zaobstaráte miestnosť naviac pre stýka Príhodu. Vďaka správnym dispozíciám sa bude každý člen rodiny cítiť dobre a stačí mu k tomu pár metrov.

V jednoduchosti je krása

Toto porekadlo platí vždy a všade. Každá zbytočná chodba, každý nevyužitý kút domu len pridávajú metre naviac a vám navyšujú rozpočet. Pôdorys domu nesmie byť moc zložitý a prekombinovaný, pretože potom vznikajú tzv. „hluché miesta". Nezabúdajte ani na to, že miestnosti na seba musia logicky nadväzovať. Nie len že je to praktické, ale ušetríte tak až desiatky metrov štvorcových. Tie potom využijete napríklad na stavbu väčšej terasy alebo vonkajší bazén.

Projekty malých domov RD Rýmarov

Týmito pravidlami sa riadime aj pri navrhovaní  rýmarovských domov. Chceme totiž, aby sa vám v nich bývalo čo najlepšie. Chcete prízemné domy bez schodov, vyberajte z rady LARGO, kde nájdete hneď 3 domy s podlahovou plochou pod 100 m2. Medzi ďalších obľúbených zástupcov menších domov patria napríklad KUBIS 74 a ROHE 98.