Upravit stránku

Analytická spoločnosť CEEC Research vypracovala exkluzívny výskum pre organizátorov nášho najslávnejšieho stavebného veľtrhu FOR ARCH. Výskum odpovedal na najzaujímavejšie otázky súčasnosti ohľadom drevostavieb a odhalil najčastejšie obavy budúcich majiteľov montovaných domov. Mnohé z nich ale nie sú podľa RD Rýmařov ani ďalších dodávateľov na mieste.

Aj napriek tomu, že počet realizovaných drevostavieb v Českej republike stúpa, výstavba medzi bytovými domami sa rozvíja iba pozvoľne. K tomuto boomu prispelo nielen rozšírené povedomie o vlastnostiach drevostavieb, ale taktiež možnosť získania štátneho príspevku, ktorý môže presiahnuť aj pol milióna korún.

Ako to vidia odborníci z RD Rýmařov?

Strach zo zlých izolácií, vlhkosti alebo dokonca krátkej životnosti rozhodne nie je u rýmařovských drevostavieb na mieste. Nepozerajme sa na drevostavbu ako na drevený dom, ale ako na dom zo sendviča, teda spojenie drevenej rámovej konštrukcie a ďalších moderných materiálov. Tým, že v inovačných stratégiách sendvičových technológií hľadáme materiály s maximálnymi parametrami, nemôžu vznikať podradné výrobky so spomínaními nedostatkami.

Súčasný zákazník hľadá kvalitu a istotu.

Modelová situácia dnešného zákazníka vypadá asi takto: je limitovaný výškou hypotéky, a tak hľadá produkty so zníženými úžitkovými nákladmi a samozrejme sa bojí, že narazí na nespoľahlivú firmu. Z toho samozrejme vyplýva, že len 31 % opýtaných považuje možnosť čerpania štátnych dotácií za výhodné. Dotačné tituly sa totiž vyplácajú až po kolaudácií domu a zákazník tak nemá predom dostatočné finančné rezervy.

Drevostavby RD Rýmařov takémuto zákazníkovi poskytujú to najlepšie možné riešenie. Inovačné centrum v Ostravě dlhodobo testuje všetky konštrukcie, ktoré sú určené pre potreby trhu. Vďaka tomu Vám môžeme ponúknuť technológie s vysokým inovačným potenciálom.