Upravit stránku

Od základovej dosky sa odvíja celá stavba. Práve základy patria medzi najdôležitejšie časti domu, ktoré zásadne ovplyvňujú životnosť stavby a komfort bývania. Opravy základovej dosky sú častokrát nemožné, alebo finančne veľmi nákladné. Preto sa oplatí dať si na nej obzvlášť záležať.

V súčasnosti môžete na internete nájsť množstvo návodov, ako postaviť základovú dosku svojpomocne. Je na každom, či si na takto zložitú úlohu trúfne. Je dôležité mať stále na pamäti, že stačí jeden chybný výpočet, alebo zlé meranie a môže to mať fatálne dôsledky na celú stavbu.

Na základovú dosku pre drevostavbu sú vyššie nároky

Ako sa líši základová doska pre drevostavbu a murovaný dom? Predovšetkým svojou presnosťou. Rovnako ako v rýmařovských halách vyrábame prefabrikované panely presné na milimeter, musí byť aj základová doska absolútne presná. Zatiaľ čo u murovanej stavby je možné nerovnosti zarovnať maltou či lepidlom, pri drevostavbe to nejde. Doska, do ktorej kotvíme panely drevostavby, musí byť rovná a rozmerovo presná.

Oplatí sastavať základovú dosku svojpomocne?

Pokiaľ budete mať dostatok schopných ľudí, vyberiete kvalitné materiály, zvolíte správnu hĺbku základov podľa podložia, pripravíte armatúru a nakoniec s presnosťou na milimetre postavíte základovúdosku, tak áno - ušetríte. Ale ruku na srdce, ste si naozajistí, že toto všetko dodržíte? V opačnom prípade vás pravdepodobne čakajú len problémy.

Základová deska pro NOVA 101 EVO
NOVA 101

Nechajte základovú dosku na profíkov

V RD Rýmařov sa o základovú dosku k vášmu domu postaráme. Už veľa rokov spolupracujeme so spoľahlivými dodávateľmi a práca nám ide pekne od ruky. Vy sa o nič nemusíte starať. Na dosku máte dokonca záruku.