Upravit stránku

Akonáhle sa rozhodnete založiť si rodinu, už v tej chvíli začína byť v panelákovom 2+kk pritesno. Je najvyšší čas zapremýšľať o zmene. Pokiaľ chcete v dohľadnej dobe domácnosť rozšíriť o zopár hladných krkov, zaobstaranie si domu je takmer nutnosťou. Dom ale nie je domček pre bábiky, a preto jeho výberu venujte maximálny dôraz. Možno tam strávite zbytok života, preto si zaistite maximálny komfort a myslite aj na budúcnosť.

Pokiaľ sa však s bývaním už teraz ponáhľate, ideálne je zvoliť dom na kľúč. Pozrime sa na konkrétny typ stavby, ktorá uspokojí všetky potreby päťčlennej rodiny. Je to NOVA 78. Zahŕňa výhody ostatných domov z katalógu a určite poteší aj nízkou cenou.

Prečítajte si päť tipov, ktoré Vás presvedčia o tom, že NOVA 78 je dom práve pre Vás. Pozrite sa, ako môže NOVA 78 vyzerať po želaných zmenách majiteľov. Rozdiel môžete porovnať s pôvodným domom v katalógu.

1) Rýchlo, jednoducho a spoľahlivo! Proste na kľúč

Pokiaľ Vás tlačí čas, ale aj napriek tomu sa chcete sťahovať do novostavby podľa vlastných predstáv, dom na kľúč je tým správnym riešením. Nie je tajomstvom, že naše drevostavby rastú ako huby po daždi. Vďaka skúsenostiam zo stavieb tisícok domov máme do posledného detailu vyladené postupy aj materiály. Preto ponúkame perfektnú dodaciu dobu bývania. S nami môžete bývať už za 30 dní!

Naviac Vám ušetríme aj čas, ktorý by ste na vlastnej stavbe venovali koordinácii práce a riešeniu obvyklých problémov. Pokiaľ sa rozhodnete stavať s nami, získate množstvo voľných chvíľ pre rodinu a blízkych. A nie je práve to ten najlepšie strávený čas?

Vďaka tomu, že nás nelimituje počasie a drevostavby nepotrebujú cez zimu premrznúť, môžeme začať skutočne hneď teraz! S našim kompletným servisom sa do mesiaca stanete majiteľmi domu pripraveného k okamžitému presťahovaniu. 

S nami môžete bývať už za 30 dní!
Vďaka skúsenostiam zo stavieb tisícoviek domov máme do posledného detailu vyladené postupy aj materiály

2) Miesto pro zimnú záhradu aj bazén

NOVA 78 je výnimočná svojim úsporným tvarom. Dá sa povedať, že sa hodí snáď na každý pozemok. Pokiaľ ste samozrejme nezdedili píliš úzky pozemok, ktorý sa pre dom skutočne nehodí. Tu by ani NOVA 78 neobstála. 

Dom je dvojposchodový s takmer štvorcovým pôdorysom. Vďaka maximálne využitému priestoru na poschodí ponúka obytný priestor o rozlohe 136 m2 pri zastavanej ploche len 85 m2. S minimálnymi nárokmi domu na rozlohu parcely Vám pravdepodobne zostane ešte množstvo miesta pre vybudovanie bazéna deťom, zimnej záhrady pre manželkinu flóru, či terasy pre skvelé letné grilovanie. 

Aj pri tomto dome sa naša architektka pohrala s dispozičnými zmenami tak, aby maximálne vyhovoval potrebám 5-člennej rodiny
Zachovali sme veľký obytný priestor, doplnili kuchyňu a vytvorili tak srdce domu

3) Úložný priestor ako pre kráľovskú rodinu

Pri predchádzajúcom bode ste možno nadobudli dojem, že by dom mohol byť príliš malý. Opak je ale pravdou! NOVA 78 s priestorom perfektne pracuje. Nie len, že disponuje dvomi kúpeľňami, čo päťčlenná rodina určite ocení, ale naviac je tu aj dostatok miesta, aby si doma mohli všetci naraz užiť aj chvíle kľudu osamote.

Pri tomto dome sa naša architektka pohrala s dispozičnými zmenami tak, aby maximálne vyhovoval potrebám 5-člennej rodiny. Pôvodné riešenie sme upravili a dom zrkadlovo otočili, čo prinieslo lepšiu orientáciu voči svetovým stranám a užitočné priestorové výhody.

Dostatočný počet obytných miestností dopĺňajú aj štedré úložné priestory. Na povalu, ktorá je vybavená elegantným sťahovacím schodiskom, môžete uložiť sezónne veci. Častejšie využívané potreby potom nájdu svoje miesto v technickej miestnosti nachádzajúcej sa pod schodmi z prízemia.
 

4) Teplo rodinného krbu

Na prízemí prebehla najväčšia dispozičná zmena a vznikla veľká izba, ktorá zatiaľ slúži ako pracovňa, resp. hosťovská izba. Keď deti vyrastú a každé bude chcieť svoju samostatnú izbu, je možné ju prerobiť na spálňu rodičov.

V centrálnej obývacej miestnosti sa nachádza prípojka pre krbové kachle. Ich romantiku si vychutnáte predovšetkým behom dlhých zimných večerov s pohárikom grogu či kávy k dobré knihe. Teplo rodinného krbu však oceníte aj z praktického hľadiska.

Z obývačky sa teplo šíri do otvorenej kuchyne a jedálne. Po schodisku potom ľahko stúpa aj do podkrovných priestorov.  S dokonalým zateplením sa dom rýchlo vykúri a komorové okná s izolačným trojsklom udržia teplo vo vnútri.

Poschodie tiež nezostalo bez úprav, architektka vymenila spálňu s detskou izbou tak, že väčšiu izbu nechala dvom deťom, ktoré budú dočasne v jednej izbe spolu. Zmenšením chodby na poschodí sme získali praktický šatník. Na poschodí nechýba ani kúpeľňa spojená s toaletou.

Krbové kachle

5) Arkier alebo balkón? Buďte svojim architektom

Aj keď architekti dom vyladili pre Vašu spokojnosť do najmenšieho detailu, nemalo by Vám nič brániť v zapojení vlastnej fantázie. Staňte sa spolutvorcami nového bývania. Naši špecialisti vytvorili desiatky architektonických prvkov, ktoré sú s domom plne kompatibilné a do projektu ich môžete ľubovoľne zapojiť.  Dom je teda možné obohatiť o efektné balkóny, striešky, štíty, arkiere, či praktické kryté státie pre auto, stačí si vybrať.

Pôdorys