Upravit stránku

Výber domu je jedným z najdôležitejších okamžikov v celom živote. Je to rozhodnutie, ktoré ovplyvní nie len život Váš, ale celej Vašej rodiny. Nie je sa preto čomu diviť, že vyberaniu obetujeme more času, výberom sa trápime a niekedy sa dokonca aj hádame s drahými polovičkami.

Projektov rodinných domov sú tisíce. Každý má svoje pro a proti, niekedy musíme robiť ústupky kvôli financiám, pozemkom, vkusu… V RD Rýmařov sme sa rozhodli, že Vám vyberanie budúceho bývania uľahčíme. Vytvorili sme katalóg typových projektov rodinných domov, ktorý obsahuje 35 praktických, úsporných, moderných domov pre celú rodinu. Ktorý Vám bude vyhovovať najviac?

Stavebný úrad a pozemok = základ pri rozhodovaní

Určite už máte aspoň hrubú predstavu o svojom budúcom bývaní. Vaše prvé kroky by však mali smerovať na stavebný úrad, pretože miestne regulatívy by Vám mohli predstavy úplne zboriť. Najčastejšie sa investori stretávajú s nariadením sklonu strechy, dodržaním uličnej čiary, výškou domu, v chránených oblastiach aj s tvarom a veľkosťou domu. Potom, čo prídete z úradu s jasnými obmedzeniami, začnete vyberať projekt rodinného domu. Skôr než pôjdete na stavebný úrad, stiahnite si malý projekt Vami vybraného domu z našich stránok, na základe tohto projektu Vám ihneď úradník povie či Vám tento dom povolí postaviť.

V ďalšom kroku musíte zvážiť veľkosť a tvar pozemku. Bude to mať totiž zásadný vplyv na podobu Vášho budúceho domu. Pokiaľ máte malý alebo úzky pozemok, bude pre Vás vhodný dom s menšou zastavanou plochou. Také sú napríklad domy rady KUBIS. Na pozemku nezaberú mnoho miesta, ale ponúkajú veľkorysú podlahovú plochu. Zaujmú moderným vzhľadom a praktickými dispozíciami. Najpredávanejším domom v tejto rade je KUBIS 631 s dispozíciami 4 + kk a možnosťou rozšírenia na 5 + kk. Pokiaľ máte väčší pozemok, môžete vyberať aj z projektov bungalovov. Tie v našom katalógu reprezentuje obľúbená rada LARGO. Výhodou bungalovov je určite absencia schodiska a s ňou spojený komfort v starobe.

  • LARGO 122
  • KUBIS 632

Keď rozhoduje celá rodina

Dospievajúca dcéra má rada súkromie, päťročný syn je zase rád v centre diania, otec potrebuje pracovňu a mama zasa veľkú šatňu… požiadavky na vzhľad, veľkosť aj dispozície domu bude mať každý člen trochu iné. Je dobré, keď ich čo najviac zohľadníte, ale nie vždy môžete vyhovieť všetkým. Parcela ani rozpočet totiž nie sú nafukovacie. Pokiaľ chcete oddeliť spoločenský a súkromný život v dome, bude pre Vás ideálny poschodový dom (či s podkrovím) alebo šikovný projekt bungalovu, ktorý si s oddelením priestorov poradí. Prečítate si, jak sme porovnávali poschodový dom a bungalov.

Nevybrali ste si z typových projektov rodinných domov?

Aj keď máme v katalógu 35 projektov rodinných domov, nemusí Vám ani jeden z nich vyhovovať na 100 %. To ale vôbec nevadí, pretože v RD Rýmařov radi zapracujeme Vaše individuálne požiadavky aj do typového projektu. Napríklad posunieme stenu, rozšírime dom, pridáme alebo uberieme okno, vymeníme dvere apod. V prípade záujmu Vám dokonca pripravíme individuálny projekt domu na mieru.