Upravit stránku
Kúpeľňa už dlhú dobu nie je len úžitková miestnosť na umývanie a kúpanie. Je to miesto, kde dochádza k očiste tela a relaxácii. Zbavíte sa tu špiny, uvoľníte sa, prídete na iné myšlienky. Ide o zásadný priestor, kde môžete byť sami sebou. Je teda dôležité kúpeľňu vybaviť pekne, moderne a hlavne prakticky. Nadčasovosť kúpeľne je zásadná. Voľte teda skôr jednoduché, striedme designy, ktoré sa vám nezunujú a časom neopozerajú. Kúpeľni potom môžete vdýchnuť punc luxusu a osobitosti unikátnymi doplnkami, ktoré môžete meniť rovnako často, ako sa menia trendy interiérového dizajnu. 
Levitující skříňky, neutrální barvy a přírodní motivy jsou trendem moderních koupelen
Kúpeľňa snov je pre mnoho majiteľov synonymom ukážkovej kúpeľne z katalógu s dvojitými umývadlami a rozsiahlou mramorovou podlahou. Nové trendy však smerujú skôr k menším kúpeľniam, kde je kladený dôraz na efektivitu a funkčnosť. Tajomstvo malých kúpeľní spočíva v ich útulnosti a zároveň nepreplnenosti. Každý centimeter sa počíta a musí byť využitý s rozumom. Nevzdávajte sa teda hneď vysnenej vane. Preberte svoju predstavu s odborníkom, ktorý určite príde na spôsob, ako ju do malej kúpeľne vtlačiť, spolu s umývadlom, práčkou a skrinkou na uteráky.

Návrat ku koreňom

Neutrálne farby sú v kúpeľniach stále obľúbené. Biela, sivá alebo teplá hnedá farba vyzerajú elegantne a dobre sa kombinujú s ďalšími organickými odtieňmi, ktoré sú teraz v móde. Jedná sa o prírodné farby ako tmavo zelená, tmavo hnedá alebo modrá. Nová farba, ktorá sa postupne vkráda do kúpeľní je čierna. Objavuje sa v doplnkoch, batériách aj na obkladoch a dlažbách. Chybu neurobíte ani s obkladmi a dlažbou, ktoré imitujú prírodné materiály, ako sú drevo alebo kameň. Aktuálnym trendom je priniesť do kúpeľne čo najviac z prírody a exteriéru, preto sú najvhodnejšími doplnkami živé kvety, sukulenty a trávy.

Prírodné motívy sa premietajú aj do skriniek a nábytku, ktorý budete do kúpeľne obstarávať. Jednoznačný prim hrá tropické drevo ako napríklad agát, ktoré dobre reaguje v miestnostiach s vysokou vlhkosťou. Namiesto ťažkotonážnych skriniek vyberte skôr jednoduché vzdušné regály. Pokiaľ už teraz viete, že sa Vám v nich nepodarí udržať poriadok, vyberte závesné levitujúce skrinky.

Modernizujte nielen kúpeľňu, ale celý domov a ovládajte ho jediným tlačidlom.

Voľne stojace vane sú IN aj v malej kúpeľni

Vane boli v posledných rokoch na ústupe, ale teraz zažívajú svoj veľký comeback. Veľkým trendom je voľne stojaca vaňa. Našla si cestu aj do kúpeľní, ktoré nemajú štvorcové metre nazvyš. Krásne sú aj zapusteé vane, vyhýbajte sa však hranatým tvarom. Naopak dajte prednosť oválnym líniám, ktoré sú viac harmonické.

Nové technológie v kúpeľniach

Nahrievacie záchodové dosky, tlmenie svetiel pomocou hlasu, automatické odvetrávanie. To a mnoho ďalšieho patrí do najnovších technológií, ktorými disponuje múdra domácnosť a teraz aj kúpeľňa. Sprcha s teplotou vody presne pre Vás alebo zrkadlo, ktoré Vám povie, čo Vás dnes čaká a ako Vám to pristane, už nie sú len úsmevné scény zo sci-fi filmov.

Kúpeľňa s wellness zónou

Sauna alebo vírivá vaňa v kúpeľni už nie sú nedostupným luxusom. Nároky na bývanie sa stále zvyšujú a výrobcovia sáun a infrakabín prichádzajú na trh so stále novými výrobkami, ktoré nie sú náročné na priestor alebo inštaláciu. Ak máte v kúpeľni voľné miesto dva krát dva metre, sauna sa vám do nej pohodlne vojde. Pravidelné saunovanie pozitívne pôsobí na ľudskú psychiku a imunitný systém.

1
2
3

Priestranné sprchové kúty

Ďalším trendom moderných kúpeľní súpriestranné sprchové kúty. V rebríčku obľúbenosti sa na popredných priečkach držia takzvané kúty walk-in, ktoré sú spravidla bez vaničky. Ak vám to hrúbka stien dovoľuje, zvoľte podomietkovú sprchovú batériu, budete tak namiesto do sprchy vstupovať pod tropický vodopád alebo letný dáždik.

Mosadzné batérie sú luxusným detailom

Nerezové batérie sú nadčasovú klasikou, trendom moderných kúpeľní je však mosadz. Mosadzná batéria sa výborne dopĺňa s bielou, šedou aj čiernou farbou. Roztriešti uniformitu kúpeľne a dodá jej nádych luxusu. Mosadz je navyše tradičný obnoviteľný materiál, ku ktorému najnovšie trendy smerujú. Či už zvolíte podomietkovú batériu alebo klasickú stojančekovú, s mosadzou chybu rozhodne neurobíte.

Závesné WC je nielen moderné, ale veľmi praktické a dobre sa udržiava

Závesné toalety sú stále v móde

Klasickým, voľne stojacim toaletám už odzvonilo. Závesné WC je nielen moderné, ale veľmi praktické a dobre sa udržiava. V moderných kúpeľniach sa tieto toalety využívajú už niekoľko rokov a bude tomu tak aj naďalej. Novinkou sú inovatívne predstenové systémy závesných WC, ktoré výrobcovia dodávajú v zaujímavých dizajnoch. Zároveň zaručujú ich jednoduchú montáž, často bez murovania.

Nezabudnite na dobré osvetlenie

Správne zvoleným osvetlením navodíte v kúpeľni príjemnú atmosféru. Iný druh svetla je potrebný pre holenie alebo nanášanie make-upu. A práve dizajnové trendy sa na osvetlenie kúpeľní zameriavajú. Existuje mnoho techník osvetlenia kúpeľní. Zapustené svetelné lišty alebo bodové svetlá určite poznajú všetci. Trendom sú svetelné tyče nad umývadlom alebo napríklad luster. Ten sa hodí do kúpeľne s vaňou. Novinkou v osvetlení sú svetelné pásiky za zrkadlom, ktoré sú decentne schované, ale zrkadlo krásne nasvietia. Nechajte si do kúpeľne nainštalovať stmievače a samostatné svetelné okruhy. Len tak docielite tej správnej svetelnej harmónie.