Upravit stránku
Stojíte pred náročným rozhodnutím, aký si zaobstarať typ domu? V poslednej dobe sa u nás tešia veľkej obľube bungalovy, ktoré si volí ako domov čoraz väčší počet ľudí. A aké výhody či nevýhody výber tohto typu domu prináša?

Bungalov - čo v sebe ukrýva?

Čo si pod označením bungalov predstaviť? Jedná sa o prízemný jednopodlažný dom najčastejšie so štvorcovým alebo takmer štvorcovým pôdorysom. Výnimkou však nie sú ani ďalšie tvary. Strecha je nízkeho sklonu. Korene tohto typu stavby prenikajú hlboko do minulosti. Pôvod siaha až do Bengálska, kde sa stavali vzdušné drevené domy s palmovou strechou, vznikajúce pre potreby Britov. Typickými prvkami sú drevená konštrukcia a veranda. Populárnosť týchto stavieb dosvedčuje fakt, že sú dnes rozšírené po celom svete.

Najdôležitejší faktor - pozemok

V prvom rade záleží na tom, aký máte k dispozícii pozemok. Ideálnym miestom je rovinatý povrch. Prekážkou je svahovitý terén, ktorý je pre výstavbu náročnejší. Ale ani to nie je pre stavbu bungalovu vo svahu prekážkou.

Pozemok musí byť tiež rozľahlý a poskytovať dostatok miesta. Rozsiahly pôdorys so sebou často prináša problémy s umiestnením stavby a dochádza tak k zástavbe veľkej plochy. Prečítajte si naše tipy, ako vybrať ideálny pozemok.

Výhody všade, kam sa človek pozrie

Veľkým benefitom je bezpečnosť. Tým, že dom nedisponuje ďalším poschodím, nenájdeme tu schody, ktoré sú miestom častého úrazu. Dom je tak bezbariérový, je vhodný nielen pre staršie páry ale naopak aj pre mladé rodiny s malými deťmi. Pôdorys domu umožňuje variabilitu v rozvrhnutí miestností. Problémom nie sú ani následné úpravy a zmeny dispozície domu.

Veľkou výhodou je tiež možnosť akúkoľvek miestnosť prepojiť so záhradou. Tá vytvára celkový charakter pozemku. Vydareným prepojením tak ľahko vytvoríte ďalšie obytné priestory uprostred prírody.

Vyberať môžete tiež zo širokej ponuky striech – Vhodnými typmi sú plochá, sedlová a pultová strecha. Pri sedlovej streche využite vzniknutého priestoru na uskladnenie rôznych komponentov a sezónneho vybavenia. Jedinou prekážkou pri výbere strechy sa môžu stať nariadenia zo strany obce, ktoré je nutné rešpektovať a dodržiavať. Technicky sa jedná o jednoduchší typ stavby, ktorej prednosťou je rýchlosť. A to je jeho veľkou výhodou.

Bungalovy LARGO vás potešia svojou nižšou nákupnou cenou, používané drevo zabezpečuje tepelné a výborné akustické vlastnosti. Najväčšej popularite sa tešia domy LARGO 85 a LARGO 98.

LARGO 85 ECONOMY

  • Pôdorys obdĺžnikového tvaru
  • Priestranné prízemie
  • Možnosť využitia podkrovného priestoru
  • Veľké presklené plochy v obytných miestnostiach

LARGO 98

  • Najobľúbenejší bungalov z našej produkcie
  • Variabilná stavba, jednoduchý štvorcový pôdorys
  • Francúzske okná poskytujú možnosť prepojenia s vonkajšou terasou

V čom môže byť prekážka?

Aj napriek veľkému množstvu výhod so sebou stavba bungalovu môže niesť isté obmedzenia. Predovšetkým potreba veľkého pozemku, ktorého plocha bude z väčšej časti zastavaná. Jedná sa o priestorovo náročné stavby s drahšou základovou doskou. Tým sa počiatočná investícia rýchlo vyrovná stavbe poschodového domu.

Stavba bungalovu je určite skvelým rozhodnutím, ak chcete vybudovať bezpečný domov, ktorého prednosťou bude útulnosť, variabilita, úspornosť a prepojenie so záhradou. Dom sa tak stane oázou pokoja a rodinnej pohody.