Upravit stránku
Bungalovy sú v posledných rokoch veľmi obľúbené. Kto má dostatočne veľký pozemok, siahne práve po nízkopodlažnom dome. Síce vyžaduje o niečo väčšiu zastavanú plochu, ale ten komfort! Žiadne behanie po schodoch (čo oceníte nie len v starobe). Projekt bungalovu môže byť prispôsobený páru seniorov aj početnej rodine. Záleží len na Vašich preferenciách. Schopný projektant Vám dokáže navrhnúť taký bungalov, v ktorom budete mať dostatok priestoru pre spoločenský život aj súkromie.

Bungalovy sú v našom katalógu domov zastúpené radou LARGO. Nízkopodlažný je však aj dom HONORIUS z rady EXCLUSIVE.

  • Bungalov LARGO 107
    Tento bungalov LARGO 107 nemôžeme označiť za bezbariérový - ku vchodu vedú dva schody.
  • Bungalovu LARGO 147
    Premyslený projekt bungalovu LARGO 147 sa vyhral so svažitým pozemkom. Vstup do domu je bezbariérový, zatiaľ čo terasa z druhej strany domu poskytuje krásny výhľad do okolia.
  • Bungalovu LARGO 85
    Ukážka bezbariérového bungalovu LARGO 85. Pri tomto konkrétnom dome si majitelia síce priali ešte obytné podkrovie, ale základný model domu je vždy nízkopodlažný.

Projekt, alfa a omega každého bungalovu

Prečo si stále viac ľudí vyberá bungalov? Ako sme už povedali, čiastočne je to kvôli absencií schodov. Veľa ľudí Vám ale povie, že bungalov je výhodný pre bezpečnosť detí a pre prepojenie interiéru s terasou, respektíve so záhradou. Len si to predstavte - z kuchyne si vyskočíte na záhradku pre bylinky, letné grilovanie je odrazu omnoho príjemnejšie, keď nemusíte lietať tam a naspäť a všetko máte tak nejak po ruke…

Dobrý projekt bungalovu rieši veľkosť a tvar pozemku, požiadavky stavebného úradu, počet členov domácnosti a samozrejme aj Vaše požiadavky. Ako výrazne pozemok ovplyvňuje tvar domu? Verte, že značne. Problém nastáva predovšetkým pri menších pozemkoch, kedy bungalov zaberie príliš veľa miesta a celok potom pôsobí disproporčne. Nejedna rodina už musela upustiť od svojich požiadavkou a postaviť si na svojom menšom pozemku poschodový dom. Prečítajte si o plusoch a mínusoch poschodového domu a bungalovu v našom článku

Tvar, veľkosť, a dokonca aj umiestnenie domu môže výrazne ovplyvniť stavebný úrad. Výnimkou nie je ani nutnosť dodržať uličnú čiaru, tvar domu, typ strechy, výšku štítu apod. Preto je veľmi dôležitý dôkladný projekt bungalovu, ktorý so všetkými týmito informáciami pracuje. Pokiaľ ste si nevybrali žiadny z typových projektov bungalovu z našej ponuky, radi Vám pripravíme projekt na mieru.