Upravit stránku
Stačí otvoriť dvere a ihneď na Vás dýcha atmosféra celého bytu. A prvý dojem, ten už nezmeníte. Doprajte si preto ten najlepší. Oceníte to nielen Vy, ale taktiež návštevy. A ako ho docielite? Tým, že priestor bude naplnený dokonalou symbiózou funkčnosti, praktickosti, ale taktiež reprezentatívnosti.

Základ, na ktorom stojí predsieň? Kvalitná podlaha

Výber podlahovej krytiny nie je v tomto prípade vhodné podceniť. Musí "ustáť" náročnú záťaž plnú nečistôt, kamienkov, bahna či daždivého počasia. Ako najodolnejší víťaz z tohto súboja vychádza keramická dlažba, ktorá je praktická a ľahko sa udržiava.

Uvažujete o podlahovom vykurovaní? Aj v tomto prípade je keramická dlažba jasným favoritom. Kladie najnižší odpor a má vysokú tepelnú vodivosť. Moderné sú veľké formáty.

A čo farebný kolorit? Ak vlastníte svetlú predsieň, môžete si dovoliť aj tmavšie odtiene. V druhom prípade rozjasnite interiér príjemnejšími svetlými tónmi. Chybu nespravíte ani s linoleom či marmóleom.

Topánky a zvršky... Kam ich schovať?

Botník. Jedna z najdôležitejších častí predsiene. Typ voľte podľa počtu členov a teda párov topánok. Do malého priestoru sa hodia výklopné botníky, ktoré môžete inštalovať priamo na stenu. Väčší priestor môžete doplniť pevným a priestranným botníkom.

Sezónne zvršky nájdu svoje miesto na vešiakoch. Ak disponujete dostatkom priestoru, potom umiestnite do predsiene stojací vešiak, ktorý môže plniť aj funkciu nevšedného dizajnového prvku. V opačnom prípade je najlepším variantom nástenný vešiak, ktorý vyniká stabilitou a ušetrí vám veľa priestoru navyše. Pod neho môžete umiestniť poličky, ktoré slúžia ako priestor na odkladanie tašiek, kľúčov a ďalších drobností.

Zadovážte si skriňu bez kostlivca...

Každému z nás sa stane, že niekedy disponuje takým množstvom oblečenia, ktoré je treba schovať pred zrakom zvedavých návštevníkov. Ako skvelý prostriedok vám poslúži skriňa. Vhodným variantom je vstavaná skriňa, ktorá využije každý centimeter miesta. Ďalším variantom sú klasické skrine. Vhodnou voľbou sú skrine s posuvnými alebo zrkadlovými dverami, ktoré opticky zväčšujú priestor.

Obľúbenosti sa dostáva otvoreným skriniam, ktoré môžete doplniť poličkami, šatníkovými tyčami, poličkami, zásuvkami, drôtenými košmi, priehradkami a ďalšími rozličnými komponentami, ktoré môžete prispôsobiť nielen podľa Vášho vkusu, ale predovšetkým Vašich potrieb.

Buďte originálny - vytvorte si dokonalú vstupnú vizitku

Chcete dopriať všetkým ten najlepší dojem z predsiene? Jednou z najlepších možností je usporiadať a vyzdobiť priestor osobnými predmetmi. Steny môžete ozdobiť obľúbenými obrazmi a fotkami. Núka sa tu možnosť vyvesiť rôzne tabuľky a kalendáre, ktoré Vám zaistia dokonalý prehľad o všetkých členoch rodiny. Nezabúdajte však, že predsieni najviac pristane jednoduchosť.

Keď farbám dominuje minimalizmus

Pri výbere farieb buďte ostražití. Klasickou čistou a jemnou bielou farbou nikdy nič nepokazíte. Uzavretý priestor neponúka veľa možností využívať divoké farebné variácie. Pokiaľ máte radi výraznosť, vyberte si nejaký nápadný prvok, ktorý sa objaví na skrini, botníku alebo kresielku.

Doplnky, ktoré hrajú významnú úlohu

Predsieň je miestnosťou, ktorá je ochudobnená o denné svetlo. Preto je viac než dôležitý správny výber osvetlenia. Jediné, čo vás limituje je veľkosť priestoru.

Vhodným variantom je svetlo s viacerými svetelnými zdrojmi, osvetľujúce veľkú časť priestoru. Využiť môžete taktiež nástenné svetlá. Obľúbené sú lustre s LED svetlami a taktiež LED pásiky, ktoré priestor zatraktívnia. Ak myslíte na praktickosť osvetlenia, nebojte sa inštalácie pohybových snímačov.

Dajte tiež priestor veľkému zrkadlu, skvelému nositeľovi optického klamu, vďaka ktorému môžete zväčšiť priestor.
V daždivom období Vám výborne poslúži odkvapkávač na topánky a stojan na dáždniky. Zmätok a neporiadok Vás nedobehne, ak využijete vešiaky, doplnky a závesné priehradky na malé drobnosti.

A čo viac si želať, než otvoriť vstupné dvere domu a nechať na seba dýchať príjemnú rodinnú atmosféru. S našimi tipmi sa Vám podarí vytvoriť priestor, ktorý bude mať nezabudnuteľný prvý dojem.