Upravit stránku

Výber domu je jedným z najdôležitejších okamihov v celom živote. Je to rozhodnutie, ktoré ovplyvní nielen život Váš, ale celej Vašej rodiny. Niet preto divu, že vyberaniu obetujeme more času, trápime sa u neho a niekedy sa dokonca aj hádame s drahými polovičkami.

Projektov rodinných domov sú tisíce. Každý má svoje pre a proti, niekedy musíme robiť ústupky kvôli financiám, pozemkom, vkusu... V RD Rýmařov sme sa rozhodli, že Vám vyberanie budúceho bývania uľahčíme. Vytvorili sme katalóg typových projektov rodinných domov, ktorý zahŕňa 35 praktických, úsporných, moderných domov pre celú rodinu. Ktorý Vám bude vyhovovať najviac?

Katalog RD Rýmařov

Stavebný úrad a pozemok = základ pri rozhodovaní

Určite už máte aspoň hrubú predstavu o svojom budúcom bývaní. Vaše prvé kroky by však mali smerovať na stavebný úrad, pretože miestna regulatíva by Vám mohla predstavy úplne zmariť. Najčastejšie sa investori stretávajú s nariadením sklonu strechy, dodržaním uličnej čiary, výškou domu, v chránených oblastiach aj s tvarom a veľkosťou domu. Následne, až prídete z úradu s jasnými obmedzeniami, začnite vyberať projekt rodinného domu. Predtým, než pôjdete na stavebný úrad, stiahnite si malý projekt Vami vybraného domu z našich stránok. Na základe tohoto projektu Vám úradník ihneď oznámi, či Vám tento dom povolí postaviť.

V ďalšom kroku musíte zvážiť veľkosť a tvar pozemku. Bude to mať totiž zásadný vplyv na podobu Vášho budúceho domu. Ak máte malý alebo úzky pozemok, bude pre Vás vhodný dom s menšou zastavanou plochou. Také sú napríklad domy radu KUBIS. Na pozemku nezaberú veľa miesta, ale ponúka veľkorysú podlahovú plochu. Zaujmú moderným vzhľadom a praktickými dispozíciami. Najpredávanejším domom v tejto rade je KUBIS 631 s dispozíciami 4+kk a možnosťou rozšírenia na 5+kk. Ak máte väčší pozemok, môžete vyberať aj z projektov bungalovov. Tie v našom katalógu reprezentuje obľúbená rada LARGO. Výhodou bungalovov je určite absencia schodiska a s tým spojený komfort v starobe.

KUBIS 631

Keď rozhoduje celá rodina

Dospievajúca dcéra má rada súkromie, päťročný syn je zase rád v centre diania, otec potrebuje pracovňu a mama zasa veľkú šatňu... požiadavky na vzhľad, veľkosť aj dispozície domu bude mať každý člen rodiny trocha iné. Je dobré, keď ich čo najviac zohľadníte, ale nie vždy môžete vyhovieť všetkým. Parcela ani rozpočet totiž nie sú nafukovacie. Pokiaľ chcete oddeliť spoločenský a súkromný život v dome, bude pre Vás ideálnym riešením poschodový dom (alebo s podkrovím) alebo šikovný projekt bungalovu, ktorý si s oddelením priestorov poradí. Prečítajte si, ako sme porovnávali poschodový dom a bungalov.

Nevybrali ste si z typových projektov rodinných domov?

Aj keď máme v katalógu 35 projektov rodinných domov, nemusí Vám ani jeden z nich vyhovovať na 100%. To ale vôbec nevadí, pretože v RD Rýmařov radi zapracujeme Vaše individuálne požiadavky aj do typového projektu. Napríklad posunieme stenu, rozšírime dom, pridáme alebo uberieme okno, vymeníme dvere a pod. V prípade záujmu Vám dokonca pripravíme individuálny projekt domu na mieru.