Upravit stránku
Domy s dispozíciou 4 + 1 a viac, sme navrhovali predovšetkým pre viacčlenné rodiny alebo aj ako dvojgeneračné drevostavby. Veľká rodina ale nie je podmienkou pre kúpu domu s väčšou dispozíciou. Doprajte si pre svoj život dostatok priestoru a využite voľné miesto k svojim záujmom.

Jedáleň ako stredobod domu

Jedáleň ako samostatnú miestnosť si väčšinou nemôžeme dovoliť. Buď je spojená s kuchyňou, alebo s obývačkou. A pri tom sa pri stole niekoľkokrát denne stretávame, spomaľujeme svoje denné tempo alebo naopak vychádzame v ústrety do nového dňa. My v RD Rýmařov veríme, že jedáleň je ozajstné srdce každého domu, doprajte jej teda samostatnú miestnosť, najlepšie s priechodom na terasu. Potom sa môže vaša hostina pokojne presunúť aj von.

Keď pracujete doma


Karanténa prinútila veľa ľudí pracovať z pohodlia svojho domova. Bolo to ale skutočne v pohodlí? Alebo ste si svoje pracovné miesto zriadili pri jedálenskom stole v kuchyni, či sa krčili pri konferenčnom stolíku v obývačke? Termín homeoffice sa už natrvalo usídlil vo veľkej množstve firiem, je teda na čase si tú kanceláriu doma naozaj urobiť. Vyčleňte si jednu miestnosť ako pracovňu a robte svoje denné úlohy v kľude pri veľkom stole a za zatvorenými dverami. Uvidíte, že urobíte viac práce a zostane Vám tak viac času pre Vaše záujmy.

Pracovňu nemusíte využívať iba Vy. Vybavte ju pohodlným kreslom a nástennou knižnicou alebo napríklad gramofónom. Prečítať si knižku alebo si v kľude vypočuť hudbu môže každý člen domácnosti.

Domáca posilňovňa

Rovnako ako mnoho ľudí začalo pracovať z domu, taktiežmnoho z nás začalo doma cvičiť. Či už išlo o krátku rozcvičku alebo online tréning s koučom cez internet, chceli sme sa udržať v bezpečí, ale aj vo forme. Nabehli ste na svoj cvičebný režim a deň si nedokážete bez tréningu predstaviť? Zaslúžite si na cvičenie vlastnú miestnosť. Zriadenie domácej posilňovne môže byť tiež motivácia pre tých, ktorí s cvičením ešte otáľajú.Vedomie, že máte cvičebné pomôcky hneď vo vedľajšej miestnosti iba pre seba sú veľkou motiváciou.

Filmový program na každý večer


Ak sú filmy Vaša vášeň, zariaďte si z voľnej miestnosti malú súkromnú kinosálu. Budete tak môcť usporadúvať filmové maratóny so svojimi priateľmi pekne v pohodlí domova. A pokojne aj s prenocovaním, miesta v dome máte predsa dosť. Miestnosť môžete využiť nielen na sledovanie najnovšieho trháku, ale aj k hraniu videohier.

Pánska zašívareň

Pánskou zašívarňou by sme označili onú tajomnú miestnosť, kam sa pravidelne stráca nielen Váš partner, ale aj veci, čo zrazu nemôžete nájsť a hlavne dobroty z chladničky. My chápeme, že byť jediným mužom v domácnosti, môže byť občas trochu náročné a že aj otcovia potrebujú vlastný priestor. Či už sa chcú v kľude pozrieť na zápas, niečo majstrovať alebo si proste len vychutnať pohárik brandy. Svoju miestnosť si páni môžu vybaviť tiež malou chladničkou alebo vinotékou, biliardom, pohodlnou sedačkou a herným zariadením.

Domy, v ktorých sa môžete rozšupnúť

Nalákal Vás náš článok a radi by ste mali jednu alebo dve miestnosti navyše? Ukážeme Vám naše najlepšie domy, ktoré naozaj na štvorcových metroch nešetria:

ROHE 98

ROHE 98 

Jednoduchý bungalov Vás prekvapí nielen svojou priestrannosťou s dispozíciou 4 + 1, ale aj garážovým státím. Využite výhody bungalovu a buďte so záhradou čo najviac v kontakte.

SOLO 117

SOLO 117

Tento poschodový domček sme koncipovali ako dvojgeneračný, ale s druhou generáciou sa o neho deliť nemusíte. Pri dispozícii 6 + 1 tu nájdete miesto pre pracovňu, posilňovňu alebo napríklad hosťovskú izbu. Alebo máte iný nápad?

KUBIS 88

KUBIS 88

Poschodový a obľúbený KUBIS 88 s dispozíciou 4 + 1 má skvelý dizajn a veľkú prízemnú miestnosť navyše. Tak čo v nej bude? Jedáleň, posilňovňa alebo herňa?

ROHE 101

ROHE 101

ROHE 101 je jednoduchý domček s garážou a plochou strechou. Chváli sa jednoduchým a nadčasovým dizajnom rovnako ako dispozíciou 5 + 1. Je teda len na Vás, ako miestnosť na prízemí využijete, už teraz je isté, že z nej budete mať úchvatný výhľad do záhrady.